WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Biznes

Spółka CPK planuje kolejne wysokobudżetowe inwestycje w Łodzi

Rozmach PKP PLK w Łodzi zaskakuje. Aktualnie budowany jest tam tunel do Łodzi Fabrycznej, a CPK szykuje kolejną ogromną inwestycję.

Jak donosi Puls Biznesu, CPK chce ożywić Dworzec Łódź Fabryczna, który choć jest jednym z największych w Polsce, to jego potencjał nie jest w pełni wykorzystywany. Wszystko dlatego, że zrezygnowano z budowy kolei dużych prędkości. Obecnie budowany jest jeden tunel prowadzący do dworca i pomimo faktu, że nie jest jeszcze gotowy, to CPK już planuje budować kolejny, równoległy do już powstającego.

Eksperci twierdzą, że w związku z tymi inwestycjami spółka poniesie koszta rzędu kilku miliardów złotych. Zauważają również, czy istnieje zasadność tych przedsięwzięć podając za przykład Lipsk, w którym tunel z dwiema nitkami budowany był dlatego, że przewidywano godzinną przepustowość na poziomie 14 par pociągów. Zaś czy w Łodzi Fabrycznej będzie tak duży ruch? Zwłaszcza, że z powodu zapaści rynku lotniczego CPK już rozważa weryfikację prognoz dotyczących przepustowości portu lotniczego z 45 mln pasażerów do 30 mln.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News