WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

CPU PlayStation 5 to zupełnie nowe możliwości tworzenia gier

Wiemy nieco więcej o CPU PlayStation 5. Nowy procesor umożliwi zupełnie nowe możliwości tworzenia gier wideo.

Deweloperzy odpowiedzialni za Everspace oraz nadchodzące Everspace 2 trochę rozgadali się na temat podzespołów nowej konsoli Sony. Dzięki ich wypowiedziom możemy lepiej zrozumieć, co dam nam np. zupełnie nowy, mocniejszy procesor. Można powiedzieć, że wszystko będzie sprawniej liczone, ale konkretne przykłady sprawiają, że dokładniej zrozumiemy, co nas czeka.

Procesor AMD Zen 2, który znajdzie się w PlayStation 5 to nowa jakość. Ale co to konkretnie znaczy? CEO Rockfish Games opisuje to w ten sposób – wyobraźmy sobie scenę kosmicznego pojedynku. Wiele małych statków walczy ze sobą wśród asteroid. Na słabszych urządzeniach trzeba ciąć oprawę graficzną lub sprytnie ukrywać przed graczem część obiektów na ekranie. Nie można prezentować wszelkich odłamków, a w najgorszym scenariuszu – zmniejszyć liczbę statków na ekranie, co zupełnie może zmienić znaczenie sceny.

Co możemy osiągnąć z PlayStation 5? W gruncie rzeczy – w tej scenie wszystko. Nowy procesor w takiej sytuacji poradzi sobie z każdym elementem, więc nie trzeba się ograniczać. Mocy powinno jednak jeszcze starczyć, a dzięki temu pojawiają się nowe możliwości. Lepsza sztuczna inteligencja? Proszę bardzo. Możliwość odbijania się elementów statku od asteroid? Bez problemów. Nie potrzebujemy już żadnych sztuczek programistycznych, aby osiągnąć założony sobie efekt.

Przy okazji – jeśli opisana wizja kosmicznego pojedynku Was zaciekawiła, to podobne sytuacje odnajdziecie w grze studia Rockfish Games, o której wspominałem na początku, czyli Everspace. Druga odsłona tej produkcji pojawi się w formie wczesnego dostępu na Steam w 2021 roku.

ŹRÓDŁO: gamingbolt