WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Crossplay PlayStation 4 w końcu nie będzie ograniczany

Crossplay PlayStation 4 z innymi konsolami był dotychczas… nieokreślony. Teraz sprawy w końcu się zmieniają.

Ileż było analiz. Ile było kłótni. Kto by pomyślał, że opcja wspólnego grania pomimo różnych urządzeń może być tak emocjonująca. Jedni deweloperzy chwalili pomysł, widząc przed oczami jak ich serwery są zapełnione. Drudzy wieszczyli tysiące problemów. A gracze? Po cichu liczyli na wprowadzenie tej opcji na PlayStation 4.

Czytaj też: PlayStation Plus Rewards – kody rabatowe do Heliosa, Pyszne.pl, Player oraz About You

No i chyba się doczekali. Z najnowszych wieści wynika, że Sony przestało uznawać crossplay za „betę” i w końcu umożliwi taką opcję wszystkim deweloperom. Oznacza to, że Japończycy w końcu zrobili coś ze swoją średniowieczną architekturą sieciową. W końcu!

Dotychczas crossplay był oficjalnie dostępny na PlayStation 4 tylko w wybranych tytułach. Teraz Sony powinno już umożliwiać wspólną grę większej liczbie studiów deweloperskich. Oficjalna informacja jeszcze nie została podana, ale przecieki wskazują, że koniec z ograniczaniem serwerów.

Pamiętajmy, że dodatkowo Sony zmniejszyło cenę PlayStation Now o połowę i potwierdziło, że wszystkie gry można już pobierać na dysk konsoli, a nie tylko streamować. Zmodernizowane PlayStation Network może być potężną bronią do walce z konkurencją na premierę PlayStation 5.

Czytaj też: Przecena PlayStation Now – ale kiedy premiera w Polsce?

Źródło: wccftech.com