WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

CS:GO Pro League z nowym formatem

ESL i WESA ujawniły właśnie szczegóły dotyczące nowego sezonu CS:GO Pro League. Liga powróci z całkowicie nowym formatem.

Mecze będą transmitowane na żywo, pojawi się nowy system grupowy oraz zwiększy się liczba drużyn do 16 dla Europu, obu Ameryk, Azji i Pacyfiku. Ma to na celu podniesienie poziomu rywalizacji oraz podkreślenie znaczenia każdego meczu w kwalifikacjach. Ulrich Schulze, wiceprezes ESL, mówi:

CS:GO Pro League powróci z zupełnie nowym formatem z meczami studyjnymi na żywo w Europie i Ameryce Północnej. To pozwoli większej liczbie drużyn mocniej zaakcentować swój udział w najbardziej zaawansowanej i wymagającej lidze CS:GO”, powiedział Ulrich Schulze, wiceprezes ESL. „Chcemy zapewnić graczom, drużynom i pasjonatom CS:GO na całym świecie jak największe emocje – esencję esportowych zmagań.

Zmagania rozpoczną się 12 kwietnia 2019 roku. W każdym regionie powstaną cztery grupy z równą ilością drużyn. Mecze grupowe w Europie i Ameryce odbędą się w studiu ESL w Leicester w Wielkiej Brytanii oraz w dodatkowym studiu w Stanach Zjednoczonych. Jego lokalizacja zostanie później ogłoszona. Mecze regionu Azja-Pacyfik będą rozgrywane nadal online. Pietro Fringuelli, komisarz WESA, komentuje:

Celem WESA było wyniesienie Pro League na nowy, jeszcze wyższy poziom. Dzięki wielkiemu sukcesowi komercyjnemu i wysokiemu poziomowi rywalizacji możemy po raz kolejny zainwestować w dalszy rozwój rozgrywek serii Pro League. Chcemy, aby stała się bardziej atrakcyjna dla widzów i zawodników, którzy wyrazili zainteresowanie poprawą harmonogramu, tak aby mieć więcej czasu na przygotowanie się do meczów. Jesteśmy przekonani, że dzięki nowej, wysokiej jakości produkcji turniejów LAN, jak również dzięki nowemu formatowi ligi, mecze staną się jeszcze bardziej atrakcyjne i konkurencyjne niż kiedykolwiek wcześniej.

W finałach sezonu weźmie udział 16 najlepszych drużyn z całego świata. Ilość miejsc na region to: 8 Europa, 6 Ameryka, 2 z Azja i Pacyfik.

Czytaj też: Najnowszy raid w Destiny 2 ukończony przez… dwie osoby

Źródło: Materiały prasowe