Reklama
aplikuj.pl

Currency One zintegrowane ze światową siecią Ripple

Currency One, Ripple, Currency One Ripple

Currency One czyli operator serwisów InternetowyKantor.pl i Walutomat rozpoczął integrację ze światową siecią płatności i wymian RippleNet, a to wynosi transakcje wymian i transferów pieniężnych na zupełnie nowy poziom.

Currency One integruje się z siecią Ripple

Ripple to sieć oparta o blockchain, która łączy dostawców usług płatniczych i cyfrowych giełd z całego świata. Jest prosta w obsłudze, tania i szybka dzięki czemu realizacja płatności staje się korzystniejsza. Currency One poinformowało o integracji z tą siecia.

Piotr Kurczewski, prezes Currency One mówi:

Dla naszych obecnych i przyszłych klientów biznesowych otwieramy nowy kanał dostępu do portfela wielowalutowego i świadczonych przez nas usług wymiany walut i transferów pieniężnych

Już pierwsi klienci instytucjonalni mogli skorzystać z tej sieci realizując pierwsze transfery z USA do Polski.

Bartosz Grycza, product development manager w Currency One dodaje:

Uczestnicy sieci RippleNet zyskują w ten sposób dostęp do szybkich przelewów wielowalutowych do Polski. Możliwe jest to dzięki sieci naszych rachunków bankowych w polskich bankach. Stawiamy na standaryzację, która ułatwi partnerom integrację, zwłaszcza jeśli korzystali już lub zamierzają uczestniczyć w RippleNet.

Currency One bardzo intensywnie rozwija swoje systemy, jakiś czas temu dołączyło do systemu płatności SEPA, a w planach jest też SEPA INSTANT.