Reklama

Cyberpunk 2077 – główny twórca inspirował się serią TES i Deus Ex

... a nawet pewną głośno ostatnią grą

Cyberpunk 2077 - główny twórca inspirował się serią TES i Deus Ex
Cyberpunk 2077 - główny twórca inspirował się serią TES i Deus Ex

W dzisiejszych czasach trudno o wymyślenie czegoś od totalnych podstaw, bo nawet ze szczerą chęcią stworzenia czegoś nowatorskiego, nawet podświadomie możemy inspirować się tym, czego już doświadczyliśmy. A co dopiero w ogromnych studiach pokroju CD Projekt Red, które podobno tworzy grę Cyberpunk 2077, inspirując się trzema markami.

Wyjawił to Mateusz Tomaszkiewicz w wywiadzie z serwisem Area Jugones w języku hiszpańskim, mówiąc tak naprawdę o sobie, ale ze względu na to, że pełni w studiu rolę głównego projektanta zadań, to właśnie głównie od niego zależy to, jakie misje znajdziemy w finalnej wersji Cyberpunka 2077. Na pytanie odnośnie inspiracji, Mateusz odpowiedział, że w grę wchodzą trzy marki, ale wśród nich zwłaszcza dwie szczególne:

Krótko mówiąc, zarówno Vampire Bloodlines, jak i Deus Ex to moje dwie największe inspiracje.

Mowa też o serii The Elder Scrolls, która jednak jest taką “częściową” inspiracją przez to, że jest osadzona w klimacie fantasy. Dlatego też Mateusz najbardziej ceni sobie “oryginalnego Deus Exa”, który “miał na niego wielki wpływ, jako programistę i gracza”, zadziwiając m.in. mnogością możliwych zakończeń misji i to opierających się “nie tylko na decyzjach dialogowych”, ale również “różnym rzeczom na mapie i różnym punktom wejścia” z przedmiotami, które “otwierały nowe ścieżki historii.

A teraz zupełnie inne pytanie… gdzie w tym wszystkim inspiracja Wiedźminem 3?!

Czytaj też: Cyberpunk 2077 nie wygląda już tak jak rok temu

Źródło: Area Jugones