WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Cyberpunk 2077 z ray tracingiem i DLSS 2.0

Cyberpunk 2077 to niewątpliwie hit, na który wszyscy czekamy. Okazuje się, że gra będzie wspierała wszelkie najnowsze technologie graficzne.

W dniu premiery dostępnych będzie kilka elementów ray tracingu. Okluzja otoczenia oparta na śledzeniu promieniu pozwoli na renderowanie nowych cieni otaczających obiekty i naturalnie zaciemniających powierzchnie.

Czytaj też: Nowy zwiastun Cyberpunk 2077 wygląda rewelacyjnie, a to tylko początek gry!

Oświetlenie rozproszone oparte na śledzeniu promieni to technika, które przechwytuje blask naturalnych źródeł światła. Po jej włączeniu tablice reklamowe i inne podświetlone powierzchnie rozjaśnią swoje otoczenia. Odbicia oparte na śledzeniu promieni będą symulowały to, jak światło odbija się od błyszczących i metalowych powierzchni.

Ostatnia rzecz to cienie oparte na śledzeniu promieni. Cyberpunk 2077 będzie miał kierunkowe cienie pochodzące od słońca i księżyca. Doda to z pewnością realizmu grze.

W Cyebrpunk 2077 znajdzie się też DLSS 2.0. Technologia ta jest już obecna w kilku grach, gdzie zapewnia znacznie więcej klatek na sekundę przy jednoczesnym braku w spadku jakości obrazu. Całość może więc nie tylko znakomicie wyglądać, ale też świetnie działać.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News