WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Cywilizacja VI z wyglądem Cywilizacji V, dzięki modyfikacji od twórcy

Nie wiem jak Wy, ale ja czekałem na następce Cywilizacji V prawie tak bardzo, jak na Wiedźmina… może nie “trójkę”, ale z pewnością “dwójkę”. Niestety cukierkowy styl graficzny zraził mnie od poznawania nowej produkcji zapoczątkowanej przez Sida Meiera, dlatego też zostałem przy kultowej już pewnie piątce. Wygląda jednak na to, że nadszedł czas wypróbować Cywilizację VI.

Wszystko dlatego, że dyrektor artystyczny, który sprawował piecze nad “szóstą civką” wziął sprawy w swoje ręce i przygotował modyfikację Enviroment Skin na Steam Workshop, która sprawia, że Cywilizacja VI wygląda tak, jak Cywilizacja V. Zmiany sprowadzają się do zmian wizualnych, aby lepiej połączyć kolory oraz ich odcienie, choć nie zabrakło grzebania w teksturach i palecie barw, która jest teraz znacznie neutralna.

“Zespół rzucił mi wyzwanie, aby stworzyć rozbudowany mod za pomocą Mod Buddy i oto efekt końcowy. ” – napisał twórca. “To przykład tego, jak bardzo możesz zmienić wygląd i mam nadzieję, że stanowi inspirację do stworzenia swoich własnych modyfikacji”.

Mod jest kompatybilny ze wszystkimi wydaniami Civilization 6, w tym z najnowszym dodatkiem Gathering Storm i nie spowoduje żadnych problemów z zapisanymi grami. Wydajność również powinna pozostać niezmieniona. “Drzewa liściaste mają mniejszą liczbę wierzchołków, ale są liczniejsze. Wszystko powinno się równoważyć”, wyjaśnił twórca w licznych komentarzach, które są na wskroś pozytywne.

Czytaj też: Były pracownik Valve: „Steam szkodzi branży gier na PC”

Źródło: PCGamer, Steam