Reklama
aplikuj.pl

Częściowa nagość w The Last of Us: Part 2

the last of us pegi, the last of us esrb, the last of us part 2

The Last of Us: Part 2 podniesie poprzeczkę nie tylko jeśli chodzi o jakość gier. Okazuje się, że klasyfikacja wiekowa również wskazuje na doroślejsze podejście do tematu.

Fani The Last of Us od lat czekają na premierę drugiej odsłony cyklu. Jej produkcja zdaje się jednak powoli zmierzać ku końcowi, ponieważ deweloperzy wysłali już odpowiednie materiały do ESRB.

ESRB to amerykańska wersja organizacji, którą w Europie znamy jako PEGI. Jak wygląda klasyfikacja wiekowa danej gry? Deweloperzy przesyłają przed premierą produkcji zapis wideo z przejścia gry lub w przypadku tytułów z ogromnymi, otwartymi światami – fragmenty ukazujące najważniejsze elementy rozgrywki.

Naughty Dog wysłało już takie nagranie do Entertainment Software Rating Board, które to wydało werdykt w oparciu o przedstawione nagrania. Jak się okazje, na pierwszy rzut oka zaskoczeń nie ma – The Last of Us: Part 2 to gra na rating „M” czyli dla dorosłych. Dokładniejszy opis zdradza jednak pewną zmianę.

The Last of Us zawierało „motywy seksualne”, a The Last of Us: Part 2 już charakteryzuje się „niedokładnie przedstawionymi scenami seksualnymi oraz możliwą częściową nagością”. To będzie bardzo dojrzała gra. ESRB przed oficjalną premierą może jeszcze zmienić ranking, jeśli Naughty Dog prześle nowe materiały.