Dwukołowców nie znoszę, ale za LMV 496 dałbym się z miejsca pokroić. Tym razem firma Lazareth opublikowała zwiastun, który przedstawia motocykl łączący w sobie cztery koła, silniki odrzutowe i możliwość transformacji w hoverbike.

Projekt pochodzi od francuskiego projektanta Ludovica Lazaretha, który zdecydowanie nie wie, co to półśrodki. Krótki materiał wideo ukazuje nam LMV 496 w pełnej, choć niespecjalnie szczegółowej krasie, sprawiając wrażenie, że ten model ma sporo z modelu LM-847, w którym zaskakiwał 470-konny silnik Maserati. Jednak LMV (La Moto Volante – Latający Motocykl) to nie moc ma robić największe wrażenie, a możliwość transformacji motocyklu w hoverbike. Wszystko dzięki zdolnym do obrócenia się kołom, których piastę wzbogacono o potężną turbinę odrzutową. Finalnie otrzymujemy więc coś na kształt 4-śmigłowego drona… którego częstotliwości tankowania nawet sobie nie wyobrażam.

Możemy być pewni, że LMV 496 to nie fake, ponieważ został opracowany z niemiecką firmą Jetcat, która zapewniła Lazareth wspomniane turbiny. Pytanie tylko, jak francuzom udało się stworzyć coś tak zaawansowanego, co na dodatek rzeczywiście potrafi wznieść się na kilka metrów przy swojej (zapewne) ogromnej wręcz wadze. Więcej informacji oraz prezentacji doleci do nas 31 stycznia 2019 roku, kiedy to firma ma uchylić kurtynę, osłaniającą jej enigmatyczny i zdecydowanie rewolucyjny projekt.

Czytaj też: Jacht Silent 55 może przepłynąć dziennie do 100 mil dzięki energii słonecznej

Źródło: New Atlas

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej