Reklama
aplikuj.pl

Czy kiedykolwiek powstanie lek na koronawirusa? Bill Gates zna odpowiedź

W zasadzie od początku trwającej pandemii eksperci przekonywali, że kluczowe w jej zwalczeniu będzie opracowanie działającej szczepionki. W międzyczasie jednak rozpoczęto prace nad lekami.

Te – tak przynajmniej się wydaje – widocznie zmniejszyły śmiertelność COVID-19, choć nadal nie posiadamy środka zapewniającego 100-procentowe wyleczenie. Bill Gates, w ramach Meet the Press, stwierdził, że naukowcom nigdy nie uda się wynaleźć lekarstwa zwalczającego COVID-19.

Czytaj też: Czy szczepionka na gruźlicę pomaga w walce z koronawirusem?

Czytaj też: Dlaczego wstrzymano testy najbardziej obiecującej szczepionki na koronawirusa?

Czytaj też: Jak długo koronawirus może przetrwać na smartfonie?

Czytaj też: Jak wilgotność wpływa na koronawirusa SARS-CoV-2?

Bill Gates twierdzi, że lek na COVID-19 nigdy nie powstanie

Dyskusja na ten temat rozgorzała po stosunkowo szybkim powrocie do zdrowia Donalda Trumpa. Media sugerowały, iż podano mu m.in. tzw. koktajl przeciwciał, czyli mieszankę przeciwciał wymierzonych w zwalczanie koronawirusa. Problem w tym, że ta sama metoda może być skuteczna u części społeczeństwa, ale z pewnością nie u wszystkich.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News

Dr Fauci, czołowy przedstawiciel amerykańskich władz w kontekście walki z pandemią, stwierdził, że życie w Stanach Zjednoczonych wróci do normy dopiero w 2022 roku. I to w najlepszym przypadku. Jego zdaniem wiąże się to z podaniem szczepionki wszystkim, którzy będą jej potrzebowali.

Czytaj też: Ten objaw niemal na pewno potwierdza zakażenie koronawirusem

Czytaj też: 13-latka miała negatywny wynik testu na SARS-CoV-2. Zakaziła koronawirusem całą rodzinę