W latach 2017-2018 widzieliśmy wiele patentów Microsoft związanych z urządzeniem o nazwie Andromeda. Telefon czy też tablet miałby działać na spersonalizowanej wersji systemu Windows, ale latem 2018 roku dowiedzieliśmy się, że projekt został odłożony na później.

W ubiegłym tygodniu raport opublikowany przez Petri ujawnił, że Microsoft pracuje nad nowym wariantem swojego systemu operacyjnego. Nosi on nazwę Windows Lite i jest rozwijany dla urządzeń z dwoma ekranami bądź dla składanych konstrukcji.

Czytaj też: Pojawiły się rendery i specyfikacja Honora 20

Pomimo nazwy Lite Microsoft stara się, aby ta wersja systemu oferowała wszystkie funkcje, których potrzebuje użytkownik prywatny lub firma, znane z Windowsa 10. Początkowo będzie to jednak mniej skomplikowana wersja systemu, która przeznaczona będzie dla urządzeń z niższej półki z procesorami intel lub ARM. Możliwe, że firma nauczyła się czegoś po porażce Windows RT i nie chce od razu wchodzić na nieznany dla siebie rynek.

Póki co jednak testowa wersja systemu obsługuje tylko aplikacje przygotowane na uniwersalną platformę Windowsa i progresywne aplikacje internetowe. Te ostatnie to witryny działające jak aplikacje i wykorzystujące niektóre natywne funkcje dostępne w systemie operacyjnym. Microsoft ciągle szuka sposobu na umożliwienie uruchamiania aplikacji Win32.

Więcej możemy dowiedzieć się podczas konferencji BUILD 2019. Odbędzie się ona w Seattle w dniach od 6 maja do 8 maja 2019 roku. Wtedy też Microsoft może zdradzić więcej na temat planów dotyczących Windows Lite.

Czytaj też: Specyfikacja LG X4 (2019) pojawiła się w sieci

Źródło: Phonearena

 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podaj dalej!