Reklama
aplikuj.pl

Czy szczepionka na koronawirusa może zwalczać grypę?

szczepionka na koronawirusa

Na terenie naszego kontynentu oraz Ameryki Północnej ma być dostępna szczepionka, która jeszcze w tym roku mogłaby trafić do użytku w wyjątkowych przypadkach.

W pierwszych miesiącach 2021 r. na całym świecie rozpocznie się więcej programów związanych ze szczepieniami, ponieważ dostępnych będzie więcej środków. Oczywiście najpierw muszą one pomyślnie przejść testy trzeciej fazy, w ramach których ocenione zostanie bezpieczeństwo.

Szczepionka na koronawirusa ochroni też przed grypą – o ile zostanie dopuszczona do użytku

Im więcej dostępnych jest szczepionek, tym większe prawdopodobieństwo, że znajdziemy taką, która się sprawdzi. Szczególnie interesujący jest pomysł, w ramach którego szczepionka miałaby być podawana w formie aerozolu i zapewniać ochronę zarówno przed COVID-19, jak i przed grypą.

Czytaj też: Koronawirus znaleziony w wodzie z jeziora. Naukowcy nie wiedzą, jak tam trafił

Czytaj też: Koronawirus zbiera śmiertelne żniwo, ale nie w Afryce

Czytaj też: Psy wykrywają koronawirusa. Są niemal tak samo skuteczne jak testy

Za projekt odpowiadają naukowcy z Hongkongu, którzy opracowali szczepionkę przeciwko grypie i COVID-19. Jej pierwsze testy rozpoczną się w listopadzie, dlatego środek (o ile w ogóle) zostanie dopuszczony do powszechnego użytku najwcześniej za kilka miesięcy. W początkowej fazie ma wziąć udział 100 ochotników.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News