Reklama
aplikuj.pl

Czy The Last of Us i Uncharted dzieją się w tym samym uniwersum?

the last of us, uncharted 4

Fani gier Naughty Dog zauważyli niewielki easter egg, który łączy gry The Last of Us i Uncharted. Pojawiły się spekulacje, że oba tytuły mogą rozgrywać się w jednym uniwersum, albo… rozgrywać się w równoległych waszechświatach.

Co łączy The Last of Us i Uncharted?

Choć ten easter egg odkryto już kilka lat temu, to dopiero wpis jednego z użytkowników Reddita wywołał falę spekulacji. O co dokładnie chodzi? O opakowanie z tabletkami pochodzącymi z apteki Westonów, czyli Weston’s Pharmacy. W 2016 znaleziono je w The Last of Us, w dodatku Left Behind, a teraz także w 2. części gry. Tabletki z tej samej siedzi można odnaleźć także w Uncharted 4.

Czytaj też: Oto niezwykle klimatyczne grafiki z gry Stalker 2

Zobaczcie sami:

Pierwsze co się nasunęło fanom to wspólne uniwersum, czyli najłatwiejsza teoria. Ale jest jeszcze inna, o wiele ciekawsza i intrygująca. Sporo fanów twierdzi bowiem, że to może być dowód na… alternatywną rzeczywistość. Ich teoria zakłada, że w Uncharted ludzkość opanowała wirusa, czego już nie udało im się dokonać w The Last Of Us. oczywiście może być to również zwykły easter egg, bez żadnego głębszego przesłania.