Reklama
aplikuj.pl

Czy warto kupić używany samochód?

Samochód marki Volvo

Zakup używanego samochodu od prywatnego sprzedawcy zawsze niesie ze sobą ryzyko straty. Na pierwszy rzut oka pojazd może wydawać się w pełni sprawny, a zakup i tak okaże się nieopłacalny. Sporą zachętą do dopełnienia transakcji, jest kusząca cena i oferta gwarancji. Gwarancja na samochód używany zawsze wzbudza w nabywcy większe zaufanie, więc jest to ciekawe rozwiązanie. Warto jednak pamiętać, że gwarancja, jaką oferuje podmiot prywatny, nie jest tą samą gwarancją, jaką dobrze znamy… Co trzeba wiedzieć, aby uniknąć rozczarowania? Czy na używane auta naprawdę jest gwarancja?

Używane auto z gwarancją? – Tak, ale…

Popyt na auta z drugiej ręki jest naprawdę duży. Pojazdy kupujemy nie tylko w komisach samochodowych, ale i od osób prywatnych i na aukcjach internetowych. My, jako nabywcy szukamy atrakcyjnej ceny i najlepszej okazji, natomiast sprzedawca o klienta walczy. Dlatego też dość często możemy dziś trafić na auto używane na tzw. gwarancji. Czy na auta używane naprawdę jest gwarancja? Tak, ale…

Najważniejszą sprawą, o której powinniśmy wiedzieć, to fakt, że zabezpieczenie, nazywane gwarancją, jest rozszerzoną polisą ubezpieczeniową, a ubezpieczyciel zawsze się chroni odpowiednią umową. Jest to więc gwarancja, ale tylko w teorii, która niestety nie zawsze nas nabywców odpowiednio chroni. Jak to możliwe? Dlaczego tak się dzieje? Przecież gwarancja ma stanowić zabezpieczenie!

Oczywiście taka polisa zabezpiecza też nasze interesy, przez kilka lub kilkanaście pierwszych miesięcy, lecz obejmuje z reguły tylko wybrane naprawy i wybrane usterki… Zdarzają się zatem takie sytuacje, że niedługo po zakupie auto się psuje i wymaga naprawy, a nabywcy znaczną część kosztów pokrywają sami – mimo polisy, mimo gwarancji. Używane auto z gwarancją jest niewątpliwie opcją ciekawą, ale niestety nieidealną… Bezpłatne naprawy mogą być bowiem objęte limitem, a koszt tych napraw ograniczony, jeśli więc limit zostanie przekroczony, nabywca pokryje różnicę w cenie, opróżniając oczywiście własne kieszenie. To wszystko zależy od ubezpieczyciela i warunków umowy, więc w niektórych przypadkach zakup auta wciąż jest dość ryzykowny. Jak więc uniknąć stresu i rozczarowania? Czy to w ogóle możliwe, by używane auta obejmowała gwarancja? Oczywiście, że tak! To opcja realna! Dobrą propozycją jest tu używane Volvo z gwarancją serwisową, która będzie dla nabywcy realną ochroną.

Używane Volvo z gwarancją serwisową jest dla kierowcy znacznie lepszą opcją!

Używane Volvo z gwarancją prosto z salonu? – Tak, to możliwe! Wskażemy Ci teraz najważniejsze różnice. Po pierwsze, używane Volvo z gwarancją serwisową jest dla nabywcy realną ochroną. Jeśli obawiasz się ryzyka i chcesz je zmniejszyć praktycznie do zera, to używane Volvo jest gwarancją bezpieczeństwa. Salon Volvo to podmiot wiarygodny i sprawdzony, mamy więc pewność, że wybrany samochód jest sprawny technicznie i zabezpieczony. Szwedzka marka Volvo słynie bowiem z tego, że na pierwszym miejscu stawia jakość, komfort i bezpieczeństwo. Potwierdzają to rankingi, opinie oraz testy zderzeniowe, że warto wybrać Volvo używane lub też nowe.

Wybierając używany model Volvo prosto z salonu, możemy również odbyć jazdę testową. Możemy zweryfikować także stan techniczny pojazdu w niezależnym warsztacie samochodowym lub autoryzowanym serwisie ASO. Na etapie weryfikacji komputerowej, otrzymamy możliwość sprawdzenia raportu VIN, w którym znajdują się m.in. dane techniczne, wyposażenie fabryczne, informacje o ewentualnych kolizjach, stłuczkach i szkodach, chronologiczna historia pojazdu, wgląd do bazy samochodów kradzionych czy też informacje o wezwaniach serwisowych.

Używane Volvo objęte jest również gwarancją serwisową, która jest dla nabywcy prawdziwym zabezpieczeniem i realną ochroną. Gwarancja serwisowa może przybierać formę dowolną, ale najczęściej w razie usterki lub awarii pojazdu jesteśmy kierowani do serwisu ASO marki. Tam przeszkoleni mechanicy dokładnie sprawdzają auto, sprawnie lokalizują problem i szybko naprawiają, zgodnie z gwarancją. Jest to zdecydowanie lepsza opcja niż rozszerzona polisa ubezpieczeniowa. Takiego zabezpieczenia nigdy nie otrzymamy od żadnego prywatnego sprzedawcy.

Wpis reklamowy.