Reklama
aplikuj.pl

Czy warto kupować cyfrowe karty podarunkowe?

Czy warto kupować cyfrowe karty podarunkowe

O cyfrowych kartach podarunkowych wielu z nas słyszało, niektórzy mieli też okazję być odbiorcą takiego nietuzinkowego prezentu. Czy warto iść z duchem czasu i korzystać z elektronicznych kart podarunkowych?

Co to jest karta podarunkowa?

Karty podarunkowe to pewien rodzaj bonu zakupowego. Do takiego bonu przypisana jest określona wartość (kwota), którą obdarowany może wykorzystać w określonym sklepie. W formie fizycznej, karta taka ma postać plakietki przypominającej kartę kredytową. Cyfrowa karta podarunkowa to zaś wirtualna jej forma. Zamiast tradycyjnej fizycznej karty, cyfrowa karta upominkowa jest przesyłana do odbiorcy za pomocą e-maila lub wiadomości SMS. Jak z niej później korzystać? W przypadku cyfrowych bonów, odbiorca otrzymuje zazwyczaj specjalny kod, do którego przypisana jest kwota do wykorzystania w ramach zakupów. Wystarczy, że po dodaniu produktów do wirtualnego koszyka wpisze odpowiedni kod, a kwota do zapłaty pomniejszy się o kwotę przypisaną do tego właśnie kodu. Niektóre karty podarunkowe dotyczą ściśle określonej marki bądź usługi, co stanowi bardzo atrakcyjną formę prezentu. Przykładem mogą być serwisy, gdzie dzięki karcie upominkowej opłacić można subskrypcję i słuchać podcastów — np. na popularnym Spotify, bądź oglądać filmy, seriale i programy — np. na Netflixie. Na GG.deals można kupić cyfrowe karty podarunkowe wspomnianych serwisów, ale także gift cards na Google Play, Amazon, Blizzard i wiele innych.

Co zyskuje odbiorca prezentu?

Karty podarunkowe to coś więcej niż zwykły prezent materialny. W przypadku karty, która wykorzystana jest do opłacania subskrypcji, podarunkiem tak naprawdę są emocje — te wywołane obejrzeniem kinowego hitu, wysłuchaniem e-booka czy spędzeniem czasu przy rozgrywce gamingowej. Takiego rodzaju prezenty zapamiętuje się silniej, aniżeli prezent rzeczowy, który — jeśli nie będzie trafiony, może nawet zostać uciążliwym gabarytem. Kartę podarunkową można porównać do dawania wędki, zamiast ryby — to sam obdarowany wyławia, spośród morza możliwości, najbardziej atrakcyjne dla siebie tytuły filmowe, czytelnicze czy też wymarzone gry na PC lub konsole. Może zrealizować cyfrową kartę podarunkową w dogodnym dla siebie momencie, ponieważ nie ma potrzeby natychmiastowego korzystania z niej. Niekiedy cyfrowe karty podarunkowe mają wprawdzie określony okres ważności, ale i tak zazwyczaj daje to odbiorcy bardzo dużą elastyczność, jeśli chodzi o termin wykorzystania prezentu.

Wygoda dla kupującego

Z pewnością wielu z nas niejednokrotnie bywało w sytuacji, kiedy pragnęło kogoś obdarować czy to prezentem urodzinowym, czy to innym upominkiem okolicznościowym. Jednak wybór tego najlepszego podarunku spędzał sen z powiek. Jeśli nie wiemy, jaki konkretnie prezent najbardziej trafi w gust obdarowywanego, a wiemy, że np. kolega z pracy uwielbia asortyment danej firmy czy interesuje się jakąś konkretną branżą, gift cards mogą wybawić z opresji. Szansa na prezent nietrafiony jest znikoma — to sam zainteresowany wybiera to, co najbardziej dla niego odpowiednie. Jako że elektroniczne karty podarunkowe są łatwo dostępne online, zakupu dokonać można z dowolnego miejsca z dostępem do internetu i o każdej porze, a sam zakup to kwestia chwili. Cyfrowa karta podarunkowa może trafić do adresata mailem właściwie natychmiast po dokonaniu zakupu, co sprawia, że nawet jeśli zapomnimy o urodzinach czy innej okazji, możemy szybko nadrobić wpadkę i natychmiast przesłać prezent oraz życzenia.

Elektroniczne karty podarunkowe są alternatywą dla tradycyjnego prezentu rzeczowego. Cyfrowa wersja karty upominkowej pociąga za sobą korzyści takie jak natychmiastowe przesyłanie prezentu, np. za pośrednictwem poczty elektronicznej i możliwość realizowania zakupów online, co jest szalenie wygodne. Odbiorcy karty zaś zapewnia masę rozrywki, której dobór kształtować może wg własnych potrzeb.

Artykuł partnera.