Reklama
aplikuj.pl

Czym kierować się przy wyborze laptopa do 2500 zł?

jak wybrać laptopa

Wybór laptopa to nie taka prosta sprawa. O ile mamy dobrego znajomego lub kogoś w rodzinie, kto się na tym zna i chętnie nam pomoże, o tyle mamy łatwiej. Nie każdy jednak może liczyć na taką pomoc. Co zatem robić, jeśli zależy Ci na zakupie dobrego laptopa w niezbyt wygórowanej cenie?

Cóż, przede wszystkim warto zaczerpnąć wiedzy z poradników, czy sprawdzonych rankingów — takich jak np. http://techpolska.pl/jaki-laptop-do-2500-zl-wybrac/, który uwzględnia kluczowe parametry laptopów do 2500 zł. Skąd jednak mieć pewność, że taki ranking rzeczywiście uwzględnia dobry produkt wart swojej ceny? I czy naprawdę da się kupić dobry laptop w takiej cenie? Odpowiedzi znajdziesz poniżej — zapraszamy!

Czy za 2500 zł można kupić dobry laptop?

Wbrew pozorom 2500 zł to spory budżet jak na zakup laptopa. Zanim jednak przejdziesz do sprawdzania dostępnych na rynku sprzętów w takiej cenie, warto w pierwszej kolejności określić względem niego swoje potrzeby oraz oczekiwania. Najprościej będzie odpowiedzieć sobie na kilka pytań.

  1. Do czego potrzebny będzie Ci ten laptop? Do pracy? Nauki? A może rozrywki?
  2. Jak długo w ciągu dnia planujesz korzystać z laptopa? Kilka godzin? Krócej? Dłużej?
  3. Czy zakupione urządzenie będziesz używał wyłącznie w domu, czy również i poza nim — np. w podróży?
  4. Czy wielkość laptopa ma dla Ciebie znaczenie?

Odpowiedzenie sobie na te i podobne pytania pozwoli Ci jasno określić Twoje potrzeby. To z kolei może znacznie zawęzić pole poszukiwań. Dlaczego akurat te pytania są ważne? Z prostej przyczyny. Pozwolą Ci one łatwiej określić optymalną wydajność, rozmiar i wagę laptopa, który będzie kompatybilny z Twoimi potrzebami.

Na co zwracać uwagę przy zakupie laptopa za 2500 zł?

Wielkość RAM, pojemność dysku, czy karta graficzna to najczęściej brane pod uwagę parametry laptopów. Dla tego typu urządzeń na plus z pewnością jest, to gdy można je rozbudować, dzięki temu możemy przez wiele lat korzystać z tego samego laptopa i tylko go ulepszać. Wróćmy jednak do kluczowych kwestii przy zakupie sprzętu za niecałe 3 tys. zł.

Laptopy w cenie 2500 zł mają z reguły 8 GB pamięci RAM i często można z czasem je rozbudować aż do 16 GB. W tej cenie możesz spokojnie kupić dobry laptop o 2-4 rdzeniach (nawet 3,7 GHz) i pojemnością od 256 GB do nawet 512 GB. Urządzenia tej klasy mają przy tym z reguły procesor Intel 11, a dzięki takim parametrom urządzenie ma świetne jak na cenę osiągi. Jeżeli chodzi o tzw. bajery, to takie laptopy mogą mieć np. czytnik linii papilarnych, sporo złączy i portów, a nawet pojemną baterię.

Przy wyborze warto zwracać uwagę nie tylko na wspomniane kwestie, ale także ilość rdzeni, matrycę oraz ilość złączy i portów. Znaczenie odgrywa przy tym jakość wykonania obudowy. Warto również zwracać uwagę na zawiasy — im mocniejsze, szersze i stabilniejsze, tym mniejsze prawdopodobieństwo ich wyłamania się. Równie ważny jest tu oczywiście design laptopa — to już jest jednak kwestią indywidualną.

Aby ułatwić sobie szukanie odpowiedniego laptopa, warto zajrzeć na stronę Techpolska. Znajdziesz tam ranking dobrych laptopów za 2500 zł, który uwzględnia wspomniane przez nas najważniejsze parametry urządzeń. Na stronie znajdziesz także inne, przydatne porady dotyczące zakupy innych technologii.

Wpis zewnętrzny.