WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Czyżby Microsoft chciał przerobić nasze smartfony na konsole?

Jak to wszystko Sony i Microsoft rozegra, aby przebić obecną generację konsol w wielkim stylu? To zadanie do łatwych nie należy i ci giganci muszą pracować nad tym w pocie czoła… a przynajmniej taką mamy nadzieję. Czy częścią „nowej ery gamingu” będzie strumieniowanie gier w czasie rzeczywistym? Pomimo wątpliwości, na to się właśnie zapowiada i potwierdza to ostatni patent Microsoftu.

Czytaj też: Xiaomi ogłasza Mijia Air Purifier 3

Patent złożony przez Microsoft w zeszłym miesiącu ujawnił bowiem plany kontrolerów, które przekształcą smartfony w przenośne konsole Xbox. Chociaż we wniosku nie ma konkretnej wzmianki o Xbox, kilka rysunków zawiera zbyt dobrze znane przyciski i symbole.

W grę mają wchodzić zasilane wbudowanym akumulatorem kontrolery „podłączane do urządzenia z ekranem dotykowym”, które mogą ponadto otrzymać na pokładzie wbudowane głośniki, gniazdo słuchawkowe, czy moduł Bluetooth. Chociaż inspirację Nintendo Switchem czuć tutaj na kilometr, to Microsoft bazuje na naszych obecnych smartfonach w kieszeni i możemy być pewni, że połączy te kontrolery z swoim strumieniowaniem Project xCloud.

Jednak o planach Microsoftu słyszy się ostatnio tak wiele, że nie możemy mieć pewności co do tego, czy ten patent ujrzy światło dzienne w fizycznej formie.

Czytaj też: Galaxy M20s z największą baterią w historii smartfonów Samsunga

Źródło: Digital Trends