Reklama
aplikuj.pl

Czyżby Oppo Pad 2 zmierzał na światowy rynek?

Oppo Pad 2 to kolejny tablet w ofercie producenta. Urządzenie niedawno zostało wprowadzone w Chinach i wiele osób wciąż się zastanawia, czy możemy liczyć na jego globalną premierę. Teraz pojawiła się pewna poszlaka.

Czy Oppo Pad 2 doczeka się światowej premiery?

Najnowszy tablet Oppo dostępny jest jedynie w Chinach, ale urządzenie zostało zauważone w malezyjskiej bazie certyfikacyjnej SIRIM. I choć prócz tego nie ujawniono właściwie nic, to sama jego obecność wskazuje, że przynajmniej w Malezji może on doczekać się debiutu. W przeszłości jednak też tak bywało, producenci zaczynali od jednego kraju, a potem rozszerzali dostępność urządzenia na kolejne. Możliwe więc, że tak samo będzie i tym razem.

Jeśli chodzi o kolejny tablet w ofercie producenta, z wyglądu nie różni się od bardzo od poprzednika. Mamy tu ten sam 11,6-calowy ekran LCD LTPS o rozdzielczości 2000 x 2800 pikseli i częstotliwości odświeżania 144 Hz. Znaczącą różnicą jest współczynnik proporcji 7:5. Oppo Pad 2 napędzany jest przez układ MediaTek Dimensity 9000 wspierany przez 8 lub 12 GB pamięci RAM i do 512 GB pamięci wbudowanej. Z tyłu znajdziemy aparat główny 13 Mpix, a z przodu 8-megapikselową kamerkę. Tablet działa pod kontrolą ColorOS dla tabletów, obsługuje rysik Pencil 2, jednak ten sprzedawany jest osobno. Za zasilanie odpowiada akumulator 9510 mAh z szybkim ładowaniem 67 W.

Spodziewamy się, że jeśli faktycznie Oppo chce rozszerzyć dystrybucję Oppo Pad 2 poza Chiny, to stanie się to w najbliższym czasie.