WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Czyżby Pixel 4 miał problemy z wyginaniem?

Czyżby Pixel 4 miał problemy z wyginaniem?

Powiedzieć, że nowe smartfony Google zaliczyły nienajlepszy start, to jakby powiedzieć nic. Raz jeszcze nurkujemy do sieci, gdzie możemy odnaleźć wątpliwości co do trwałości modeli Pixel 4.

W najnowszym teście wytrzymałościowym Zack Nelson odkrył, że przy próbie zgięcia Pixela 4 nie wytrzymał tak dobrze, jak się tego spodziewał. Wystarczyło trochę siły, by złamać ramkę telefonu w wielu lokalizacjach i choć możecie powiedzieć, że nikt normalny tak telefonu nie traktuje, to wcale nie usprawiedliwia to Google, kiedy konkurencja radzi sobie z tym problemem znacznie lepiej.

Gdzie leży w takim razie problem? Oczywiście w samej konstrukcji, a dokładniej mówiąc plastikowym elementom w miejscach anten, które nie są tak wytrzymałe, jak ich metalowe odpowiedniki, ale przynajmniej nie tłamszą sygnałów z tamtejszych anten. Te plastikowe paski antenowe są ukryte przez matową czarną farbę Google zastosowaną w ramce Pixela 4. Jednak nawet gdy tester celowo próbował złamać urządzenie, był w stanie zepsuć go tylko podczas zginania go w kierunku ekranu. Jednak właściciele tych smartfonów nie zgłaszają problemów z ich trwałością, więc jest to raczej zwyczajna ciekawostka.

Nie to co w pozostałych kwestiach, w których Pixelowi 4 obrywa się naprawdę srogo. Więcej na ten temat tutaj – bateria w nowych Pixelach wymusiła na Google ograniczenia wyświetlaczy.

ŹRÓDŁO: GizModo