WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Da 5 Blood – nowy plakat z okazji Dnia Pamięci

Z okazji obchodzonego wczoraj w Stanach Zjednoczonych Dnia Pamięci Spike Lee zaprezentował nowy plakat filmu Da 5 Blood, który niedługo wejdzie na Netfliksa.

Czytaj też: Promocja Tenet trwa. Zobaczcie nowe zdjęcia z bohaterami

Dzień pamięci (ang. Memorial Day) to amerykańskie święto państwowe upamiętniające żołnierzy USA, którzy oddali życie podczas służby wojskowej. By uczcić ten dzień Spike Lee zaprezentował plakat swojego filmu Da 5 Blood, którego tematyka pasuje do obchodzonego wczoraj święta.

Do grafiki dołączył podpis:

W tym dniu oddajemy salut tym, którzy oddali życie w służbie naszemu krajowi.

Da 5 Blood opowiada o weteranach wojennych, którzy po latach wracają do Wietnamu. Chcą odnaleźć szczątki swojego dowódcy i zakopany skarb. Na miejscu czeka ich konfrontacja z niegościnną naturą i obywatelami kraju, a także walka z wojennymi traumami, których nie byli w stanie się pozbyć.

Paul (Delroy Lindo), Otis (Clarke Peters), Eddie (Norm Lewis) i Melvin (Isiah Whitlock, Jr.) — wraca po latach do Wietnamu. Wraz z synem Paula (Jonathan Majors) wyruszają na poszukiwania szczątków swojego dowódcy (Chadwick Boseman) oraz ukrytego skarbu, a po drodze muszą stawić czoła ludziom i siłom natury, mierząc się zarazem z pokłosiem wiecznie żywej wojny w Wietnamie.

W filmie wystąpią: Delroy LindoClarke PetersNorm LewisIsiah Whitlock Jr.Paul Walter HauserJonathan MajorsJean Reno, Chadwick BosemanGiancarlo Esposito.

Da 5 Blood zadebiutuje na Netfliksie już 12 czerwca.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News