Bleeping Computer donosi, że pewien hacker sprzedaje dane osobowe ponad 130 milionów osób za 8 BTC na jednym z for w dark webie. Osoby, których to dotyczy, były klientami Huazhu Hotels Group, jednej z największych sieci hotelarskich w tym kraju.

Według mediów, które znalazły ogłoszenie, hacker sprzedaje ponad 240 rekordów dotyczących 130 milionów klientów. Zawierają one numery telefonów, adresy email, konta bankowe i szczegóły rezerwacji. Łącznie dane zabierają około 141,5 GB przestrzeni. Chińska firma cyberbezpieczeństwa Zibao oświadczyła, że te informacje prawdopodobnie przypadkowo wyciekły na początku miesiąca, gdy programiści Huazhu przypadkowo przesłali kopie bazy danych do GitHuba. Odpowiednie władze już działają w tej sprawie, ale póki co nie ujawniają szczegółów.

W dark webie podstawową walutą są kryptowaluty. Są one ciężkie do wykrycia dzięki czemu świetnie sprawdzają się do anonimowych transakcji. Chiny próbują z tym walczyć i wydają zakazy używania kryptowalut, ale ciężko jest je wyegzekwować po drugiej stronie Internetu.

Duży wyciek danych z T-Mobile

Źródło: https://thenextweb.com/

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej