Darmowe parkingi pod sklepami? Kiedyś to było

parking płatny, parking

Coraz więcej parkingów pod marketami staje się płatnymi. Jaka jest tego przyczyna i które sklepy zdecydowały się na taki krok?

Coraz więcej sklepów w Polsce decyduje się na płatne parkingi. Markety mają dość pewnej grupy kierowców, którzy są notorycznie zgłaszani. Jakie sklepy montują parkometry oraz co jest ich przyczyną?

Gdyby sytuacja nie zmusiła do tego marketów, to dziś wiele parkingów pod sklepami dalej byłoby bezpłatnych. Zbyt często jednak w niektórych miejscach w Polsce dochodzi do sytuacji, w której okoliczni mieszańcy traktują prywatny parking jako własne miejsce parkingowe na noc.

Czytaj też: Repolonizacja mediów na jesień. Za wzór model francuski

W związku z tym takie sklepy jak Auchan, Aldi, Lidl oraz Kaufland montują parkometry w wybranych lokacjach, aby ukrócić tego typu praktyki. W większości przypadków pierwsze dwie godziny parkowania będą bezpłatne. Dopiero później stanie się wymagane wniesienie opłaty.

Pod marketami, w których już istnieją parkometry pojawiają się jednak problemy zgłaszane do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Okazuje się, że nie wszystkie markety odpowiednio informują o opłatach oraz nie tłumaczą swojego systemu. Póki co, UOKiK nazywa takie działanie „nieprzyzwoitym”.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News