WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ

Data premiery PS5 oraz PSVR 2 w przecieku

Data premiery PS5 oraz PSVR 2 w przecieku

Data premiery PS5 to jeden z najciekawszych tematów ostatnich tygodni. Co rusz pojawiają się nowe przecieki o następnej generacji konsol.

Powoli zbliżamy się do końca aktualnej generacji konsol. PlayStation 4 i Xbox One niedługo zakończą swoją przygodę na rynku. Co jednak z następcami? Pojawiły się nowe przecieki dotyczące PlayStation 5, jak i PlayStation VR 2! Skąd mamy pewność, że warto zaufać informatorowi? Jest to ta sama osoba, która poinformowała, że PlayStation ominie E3 2019. Użytkownik reddita zrobił to jednak na kilka dni przed oficjalnym ogłoszeniem!

Co zatem może zawierać nowa generacja sprzętu od Sony? Konsola ma być wyposażona w ośmiordzeniowy procesor Ryzen, a cena powinna wynosić 500 dolarów. Sony podobno mocno planuje przygotowanie zapowiedzi konsoli, dlatego też nie chce tracić czasu na nadchodzące E3. Podobno część deweloperów otrzymała już devkity, które są przez nich określane jako „potwory”. Pierwsze wspomnienie o PlayStation 5 ma pojawić się w połowie 2019 roku, a oficjalna, duża zapowiedź – podczas PlayStation Experience pod koniec przyszłego roku. Kiedy premiera? Sony celuje pomiędzy marcem a listopadem 2020.

To jednak nie koniec informacji! Jak się okazuje – powróci technologia wirtualnej rzeczywistości! PSVR 2 jest podobno faktem, a sprzęt ma być zdecydowanie lepszy od poprzednika. PlayStation 5 od początku jest tworzone z myślą o tej technologii. Gogle mają zawierać kamerkę, która ułatwi proces wykrywania gracza, a już teraz japońska firma pracuje nad nową wersją PlayStation Move oraz specjalnymi rękawicami, które mają polepszyć nasze wirtualne doznania.

Informator wspomniał równie, że takie tytuły, jak Death Stranding, The Last of Us Part II czy Ghost of Tsushima to produkcje, z którymi pożegnamy się z PlayStation 4. Każda z nich ma trafić również na PlayStation 5. Nie wiadomo, czy mowa tutaj o kompatybilności wstecznej czy portach.

Czytaj też: Xbox Elite Controller 2 opatentowany przez Microsoft!

Źródło: digitaltrends.com