Reklama
aplikuj.pl

Honor X40 pozuje na nagraniu. Są też szczegóły specyfikacji

Data premiery serii Honor X40 przestała być tajemnicą

Wszystko wskazuje, że wrzesień będzie obfitował w premiery smartfonów i to nie tylko w pierwszej połowie miesiąca, bo już 15 września zadebiutuje Honor X40.

[Aktualizacja] Tym razem Honor X40 pojawia się na nagraniu, a przeciek ujawnia szczegóły specyfikacji

Do premiery Honor X40 został nieco ponad tydzień, nic więc dziwnego, że informacji na jego temat przybywa. Tym razem pojawił się filmik opublikowany na TikToku, na którym możemy bliżej przyjrzeć się pleckom nadchodzącego smartfona. Widzimy przyciski głośności i klawisz zasilania z prawej strony, natomiast na dole widać gniazdo SIM, mikrofon, port USB-C i głośnik. Niestety brakuje tutaj wejścia słuchawkowego 3,5 mm.

https://twitter.com/RODENT950/status/1567764682353610756

Dodatkowo pojawił się przeciek, który zdradził, że Honor X40 zostanie wyposazony w 6,8-calowy ekran OLED o rozdzielczości Full HD+ i wysoką częstotliwość odświeżania. Bateria o pojemności 5100 mAh będzie obsługiwać szybkie ładowanie 40W. Smartfon ma być napędzany przez Snapdragona 695 w połączeniu z 6 lub 8 GB RAM i 128 lub 256 GB pamięci wbudowanej.

[Aktualizacja] Wczoraj Honor ogłosił datę premiery nowej serii, a dzisiaj dostajemy więcej informacji na temat nadchodzących urządzeń

Honro opublikował dzisiaj plakat promujący serię Honor X40, na którym możemy nie tylko zobaczyć wygląd smartfona, ale też dowiadujemy się czegoś na temat ekranu. X40 dostanie 10-bitowy panel OLED o zakrzywionych bokach, jest to pierwszy raz, kiedy taki panel pojawi się w serii X.

Pojawiły się też dokładniejsze zdjęcia ukazujące nam projekt tyłu. Zaskoczenia (prawie) nie ma — mamy tutaj okrągłą wyspę aparatów, ale co dziwne, tylko z dwoma czujnikami aparatów i jedną lampą błyskową. Obiektywy ułożono na zewnętrznym pierścieniu, zaś w centrum znalazł się napis “Matrix AI camera” 

Po lipcowej premierze pierwszego modelu, już niedługo doczekamy się debiutu pozostałych smartfonów Honor X40

W połowie lipca na rynek wszedł Honor X40i, który niejako otworzył nową serię producenta. Trochę musieliśmy jednak poczekać na kolejne urządzenia z tej rodziny. Na szczęście oczekiwanie wkrótce się skończy, bo Honor właśnie zapowiedział wydarzenie, podczas którego zaprezentuje kolejne modele X40. Odbędzie się ono 15 września.

O samych urządzeniach nie wiemy w zasadzie nic, choć mówi się, że Honor ma zamiar wprowadzić jeden duży model o nazwie X40 Max. Warto jednak zwrócić uwagę na dość interesujący element powyższego plakatu — okrąg na tle wschodu słońca. Wygląda to podobnie to plakatu, który zwiastował nam datę premiery serii Huawei Mate 50. Zwykły zbieg okoliczności? Prawdopodobnie, choć niewykluczone, że obie serie mogą mieć coś ze sobą wspólnego — np. okrągłą wyspę aparatów, co akurat nie byłoby niczym dziwnym biorąc pod uwagę wygląd X9 czy X30. Są to jednak spekulacje, ale z racji, że do premiery pozostało zaledwie 9 dni, to w najbliższym czasie spodziewamy się poznać więcej szczegółów na ten temat.