Reklama
aplikuj.pl

Microsoft zdradził datę premiery Wolverine na PS5?

wolverine

Kiedy zadebiutuje Wolverine na PlayStation 5? Sony i Insomniac jeszcze nie zdradzają tej informacji, ale Microsoft zdaje się być pewnym roku premiery gry. Co zatem wiemy?

Wolverine na PS5 w przyszłym roku?

Pierwszy raz o Wolverine na PlayStation 5 dowiedzieliśmy się 10 września 2021 roku. Podczas dużej transmisji Sony, firma ujawniła masę produkcji na swoją nową konsolę. Tytuł ucieszył miliony graczy na całym świecie, ponieważ odpowiada za niego Insomniac Games, czyli autorzy Spider-Mana.

Oficjalnie o grze wiemy bardzo mało, a jedyny opis głosi „Gra Marvel’s Wolverine jest obecnie opracowywana przez Insomniac Games na konsolę PlayStation 5. Stworzona we współpracy z Marvel Games i PlayStation”. Nie poznaliśmy nawet daty wydania produkcji.

Czytaj też: Zobaczcie Silent Hill 2 od polskiego studia! Gra wraca!

Teraz jednak pojawiła się pierwsza informacja, z bardziej zaufanego źródła. Nie zgadniecie z jakiego. Z Microsoftu! Firma dalej walczy o możliwość przejęcia Activision-Blizzard, a Sony ma rzucać wszelkie kłody pod nogi, aby zablokować tę transakcję.

W nowych dokumentach Microsoftu, w którym firma broni się przed argumentacją Sony, wymieniane są tytuły ekskluzywne dostępne na PlayStation lub takie, które mają wykupioną czasową ekskluzywność. Microsoft twierdzi, że w 2023 roku Sony zamierza wydać tylko na swojej konsoli gry Spider-Man 2, Horizon, Final Fantasy XVI, Forspoken oraz…. Wolverine. Gracze wciąż nie mogą w to do końca uwierzyć, ponieważ oznaczałoby to, że Insomniac Games jednocześnie tworzyło Spider-Man 2 i Wolverine. Pytanie tylko, czy mają tylu pracowników?