DDR5 od Netac zdeklasują konkurencje, a przynajmniej tego chce firma

DDR5 od Netac

Pewna chińska firma z siedzibą w Shenzen chce wstrząsnąć dopiero co kreującym się rynkiem pamięci DRAM nowej generacji. Czym będą DDR5 od Netac?

Moduły pamięci DDR5 od Netac

Podobno firma Netac rozpoczęła opracowywanie pamięci DDR5, która będzie pracowała z częstotliwością ponad 10000 MHz, choć jednocześnie oficjalna specyfikacja JEDEC stwierdza, że ​​zakres częstotliwości DDR5 mieści się w przedziale 4800-8400 MHz. Oczywiście to tylko wskazówka dla producentów, bo ci zawsze mogą przebić oficjalne specyfikacje.

Czytaj też: ASRock prezentuje kartę Radeon RX 6900 XT OC Formula

Sama firma jest nowym graczem w przestrzeni pamięci, więc swoje zapowiedzi może popierać fenomenalnym pomysłem, albo zwyczajnie koloryzuje, lub nawet nie wie, co obiecuje. Jak wskazuje serwis TechPowerUp, pamięć DDR5 10 GHz wymagałaby do działania bardzo wysokiego napięcia, a następnym potencjalnym problemem byłaby sama płyta główna, która byłaby w stanie obsłużyć taką szybkość.

Czytaj też: Biostar B550T-Silver to ciekawa płyta mini ITX

Wiemy też, że Netac weszła już w posiadanie pierwszej partii nowych modułów pamięci do DDR5 w postaci egzemplarzy Z9ZSB firmy Micron i już rozpoczęła nad nimi swoją pracę.