Reklama
aplikuj.pl

Dead Space Remake to jakość, więc wymaga czasu

dead space remake

Nowe informacje na temat Dead Space Remake! Konkretnie – informatorzy donoszą o planowym okresie wydania gry. Niestety, będzie trzeba się jeszcze uzbroić w cierpliwość.

Dead Space Remake aspiruje do maksymalnych not

Odnowiony Dead Space to jedna z najbardziej wyczekiwanych gier od Electronic Arts. Klasyczny horror science fiction ma powrócić w zupełnie nowej odsłonie – Motive Studios przygotowuje jeszcze bardziej immersyjną rozgrywkę, niż przeżyliśmy w oryginale. Dzięki mocy silnika Frostbite i konsol następnej generacji, nowa wersja gry zapewni niezrównaną grafikę i ulepszenia rozgrywki, jednocześnie zachowując wierność oryginałowi.

Czytaj też: Steam podsumował rok 2021. Gramy coraz więcej

Isaac Clark jest zwykłym inżynierem, któremu powierzono misję naprawy ogromnego statku kosmicznego: USG Ishimura. Sprawy przybrały jednak tragiczny obrót. Załoga została wymordowana i zainfekowana kosmiczną plagą… a Nicole, ukochana partnerka Isaaca, zaginęła gdzieś na pokładzie.

Osamotniony Isaac jedynie przy pomocy swoich narzędzi i umiejętności inżynieryjnych usiłuje rozwikłać koszmarną tajemnicę wydarzeń na pokładzie Ishimury. Uwięziony z wrogimi „nekromorfami”, musi podjąć walkę o przetrwanie – nie tylko w obliczu coraz straszniejszych niebezpieczeństw na statku, ale też z powoli nadciągającym szaleństwem.

Rok wydania Dead Space Remake?

Kiedy spodziewać się premiery Dead Space Remake? Oficjalnie nie ma żadnej informacji na ten temat i wiemy, że gra trafi tylko na PC, PlayStation 5 i Xbox Series. Niektórzy spodziewali się premiery w 2022, ponieważ EA czasem mówiło o tym, że premiera „wkrótce”, ale okazuje się, że raczej nie jest to prawda.

Czytaj też: Nie wszystkie hity z Xboxa zadziałają na Steam Deck

Informator Jeff Grubb podaje, że deweloperzy z EA Motive mają bardzo wysokie ambicje co do gry, a Electronic Arts już teraz jest zadowolone z tego, co stworzono. Plan jest jednak taki, aby gra pod względem odnowienia prezentowała poziom Resident Evil 2 Remake, a to wymaga czasu. W związku z tym – wewnętrzny rok premiery gry to dopiero 2023. Zapewne nie przeszkadza to wydawcy, ponieważ do tego czasu sprzeda się jeszcze kilka milionów konsol PlayStation 5 i Xbox Series.