Death Stranding na PC? Są już co najmniej trzy poszlaki na to wskazujące.

Hideo Kojima dość szybko stworzył swoją nową grę. Death Stranding mogło zacząć powstawać w Kojima Productions dopiero w okolicach grudnia 2015, a premiera gry już za trzy miesiące. Tak duży tytuł, który udało się stworzyć w tak krótkim czasie, w nowym studiu może budzić wątpliwości, jeśli chodzi o kontrowersyjny crunch. Gracze jednak bardziej skupiają się na innej kwestii. Czy gra Kojimy wyjdzie na PC?

Czytaj też: Zapowiedź Mein Waifu is the Fuhrer – Adolf Hitler jako bohaterka anime

W tej chwili mamy już trzy wskazówki sugerujące, że Death Stranding to tytuł multiplatformowy. Pierwsza pojawiła się przy okazji oficjalnej zapowiedzi gry i rozesłanej wtedy do mediów prasówki. To właśnie tam znalazła się informacja o tym, że gra trafi na PC po premierze na PlayStation 4. Następnie mieliśmy doniesienia jednego z włoskich dziennikarzy, który to jest przekonany, że ma pewne informacje i gra trafi na PC.

W międzyczasie niektórzy zwracali uwagę, że na ujawnionej okładce Death Stranding na PlayStation 4 nie ma napisu „ekskluzywnie na PlayStation 4”, ale okazało się, że w Japonii to oznaczenie nie istnieje. Mamy jednak nową wskazówkę dotyczącą domniemanej premiery na PC. Death Stranding zniknęło z listy tytułów ekskluzywnych, które Sony prezentuje na swojej liście. Sami zobaczcie.

Moim zdaniem, to że Death Stranding wyjdzie na PC jest już przesądzone. Obstawiam, że mamy tutaj do czynienia z umową dzięki, której Sony może oferować tę produkcję tylko przez jakiś czas. Czy takie rozwiązanie się firmie opłaci? Na pewno pozwoliło to zbudować zainteresowanie wokół konsoli.

Czytaj też: Emulator PlayStation 3 ze znacznym usprawnieniem

Źródło: wccftech.com

Spodobał Ci się ten artykuł? Podaj dalej!