WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Death Stranding na PC – kolejna poszlaka wskazuje na czasową wyłączność Sony

Death Stranding na PC? Są już co najmniej trzy poszlaki na to wskazujące.

Hideo Kojima dość szybko stworzył swoją nową grę. Death Stranding mogło zacząć powstawać w Kojima Productions dopiero w okolicach grudnia 2015, a premiera gry już za trzy miesiące. Tak duży tytuł, który udało się stworzyć w tak krótkim czasie, w nowym studiu może budzić wątpliwości, jeśli chodzi o kontrowersyjny crunch. Gracze jednak bardziej skupiają się na innej kwestii. Czy gra Kojimy wyjdzie na PC?

Czytaj też: Zapowiedź Mein Waifu is the Fuhrer – Adolf Hitler jako bohaterka anime

W tej chwili mamy już trzy wskazówki sugerujące, że Death Stranding to tytuł multiplatformowy. Pierwsza pojawiła się przy okazji oficjalnej zapowiedzi gry i rozesłanej wtedy do mediów prasówki. To właśnie tam znalazła się informacja o tym, że gra trafi na PC po premierze na PlayStation 4. Następnie mieliśmy doniesienia jednego z włoskich dziennikarzy, który to jest przekonany, że ma pewne informacje i gra trafi na PC.

W międzyczasie niektórzy zwracali uwagę, że na ujawnionej okładce Death Stranding na PlayStation 4 nie ma napisu „ekskluzywnie na PlayStation 4”, ale okazało się, że w Japonii to oznaczenie nie istnieje. Mamy jednak nową wskazówkę dotyczącą domniemanej premiery na PC. Death Stranding zniknęło z listy tytułów ekskluzywnych, które Sony prezentuje na swojej liście. Sami zobaczcie.

Moim zdaniem, to że Death Stranding wyjdzie na PC jest już przesądzone. Obstawiam, że mamy tutaj do czynienia z umową dzięki, której Sony może oferować tę produkcję tylko przez jakiś czas. Czy takie rozwiązanie się firmie opłaci? Na pewno pozwoliło to zbudować zainteresowanie wokół konsoli.

Czytaj też: Emulator PlayStation 3 ze znacznym usprawnieniem

Źródło: wccftech.com