WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Death Stranding na PC – przecieki potwierdzone

A więc potwierdza sie to, czego raczej wielu się spodziewało. Death Stranding na PC.

Koniec z przypuszczeniami i przeciekami. Plotki mówiły o tym od dawna. Death Stranding od Kojima Productions pojawi się na PC. Zastanawiacie się dlaczego z takim opóźnieniem? Odpowiedź może kryć się w wycieku sprzed kilku lat. Zanim jednak do niego przejdziemy, podsumujmy co wiemy o wersji gry na komputery PC.

Najpierw o premierze gry poinformowało samo Kojima Productions.

Premiera gry na PlayStation 4 nie uległa zmianie i w tytuł ten zagramy 8 listopada 2019 roku. Wersja gry na PC ma jednak inną premierę. Tytuł zadebiutuje w okolicach lata 2020.

Wydawcą gry na komputery będzie nie PlayStation, a firma 505 Games, która jakiś czas temu wydało Control.

Wróćmy jednak do powodu takiego opóźnienia premiery na PC. Mamy tutaj kilka opcji późniejszego wydania gry:

  • Umowa z Sony na kilka miesięcy ekskluzywności
  • Chęć dopracowania gry na przeróżnych konfiguracjach
  • Obawy Kojimy

O chodzi z obawami Kojimy? Jeden z większych przecieków na temat Death Stranding mówił już dawno temu o premierze gry na PC. Z tekstu, który trafił do sieci wynikało, że Kojima boi się, iż zawiła fabuła produkcji, która będzie wymagała od graczy współpracy, aby ją w pełni wytłumaczyć, padnie ofiarą data-miningu. Na czym polega takie zjawisko? Gracze bez problemów mogą przekopywać się przez pliki gry na PC, dzięki czemu odnajdują rzeczy, które powinni zobaczyć dopiero po jakimś czasie. Hideo ma bać się takiej sytuacji i pierwszeństwo premiery na PlayStation 4 ma mu po prostu bardziej pasować.

ŹRÓDŁO: wccftech