Reklama
aplikuj.pl

Test chłodzenia Deepcool AS500

test Deepcool AS500, recenzja Deepcool AS500, opinia Deepcool AS500

Na rynku znajdziecie naprawdę sporą ilość chłodzeń powietrzem. Czy wśród sporej konkurencji Deepcool AS500 czymś się wyróżnia?

Akcesoria Deepcool AS500

Chłodzenie otrzymałem wraz z instrukcją, zestawem montażowym, pastą termoprzewodzącą, dodatkowymi klipsami na wentylatory, kontrolerem ARGB i okablowaniem. Radiator ma na górze pasek ARGB, z którego wychodzi wtyczka typowa dla Deepcoola. Trzeba więc użyć odpowiedniej przejściówki aby podłączyć go do płyty głównej. Dołączony kontroler zasilany jest ze złącza SATA i nie ma możliwości podłączenia do przycisku reset w obudowie. Jest to mały minus, aczkolwiek nowe płyty głównej raczej już zawsze mają złącze 3 pin ARGB. Sam montaż jest bezproblemowy – spokojnie w pojedynkę dacie z tym radę.

Specyfikacja Deepcool AS500

Dzięki górnemu paskowi ARGB całość będzie bardzo dobrze wyglądała w obudowie z oknem. Dodając do tego czarny górny fin, srebrny radiator i czarny wentylator to otrzymujemy fajną pod względem wizualnym konstrukcję. Jakość wykonania jest również bez zarzutu – nie zauważyłem większych problemów.

Czytaj też: Test chłodzenia Cooler Master MasterLiquid ML240L V2 RGB

Deepcool AS500 ma wymiary 142 x 98 x 164 mm i wazy ono 1030 g. Jest to więc wysoka i wąska konstrukcja. Musicie uważać, żeby zmieściła się Wam w obudowie ale nie będzie problemów z kompatybilnością z pamięciami RAM. Podstawka wykonana jest na idealne lustro. Łączy się z nią pięć 6 mm ciepłowodów. Ciepłowody są niklowane, więc również całkiem nieźle wyglądają.

Dołączony wentylator to 140 mm model TF140S. Jego maksymalna prędkość wynosi 1200 RPM, ciśnienie 1,14 mm H2O, przepływ powietrza 70,81 CFM, a głośność 29,2 dBA. Wentylator zasilany jest ze złącza 4 pin PWM. Ma on specjalny kształt skrzydełek, co ma zwiększać wydajność przy zachowaniu ciszy.

Platforma testowa
Procesor
Intel Core-i5 10600K
Pasta
Noctua NT-H1
Panel
Scythe Kaze Master II
Płyta główna
Z490 Aorus Pro AX
Pamięć RAM
Team Group T-Force Vulcan Z 2x 8 GB 3000 MHz CL16
Dysk
Adata SU800 256 GB M.2
Karta graficzna
Asus GTX 1650 ROG Strix OC
Zasilacz
Be quiet! Dark Power Pro 11 750W
Obudowa
Be quiet! Dark Base Pro 900 Black Rev.2
Monitor
AOC G2260VWQ6

Testy Deepcool AS500

Deepcool AS500 wypadł zaskakująco dobrze jak na chłodzenie powietrzem. Na 1200 RPM wyniki są bardzo dobre, lepsze od dużej ilości konkurencji. Na 800 RPM jest również znakomicie. Co więcej wyniki są podobne do niektórych AiO działających na podobnych obrotach. Chłodzenie jest też stosunkowo ciche na maksymalnych obrotach – raczej nie powinno Wam ono przeszkadzać. Na 800 RPM jest prawie idealna cisza.

Czytaj też: Test chłodzenia SilverStone PF360W-ARGB

Podsumowanie testu Deepcool AS500

Deepcool AS500 powinien kosztować ok. 300 zł. Jest to znakomity cooler, który tak naprawdę nie ma żadnych większych wad. Jest on dobrze zbudowany, a w zestawie znajdziecei kontroler. Jeśli macie obudowę z oknem to na pewno docenicie podświetlenie ARGB, które będzie dobrze się prezentowało.

W testach Deepcool AS500 wypadł zaskakująco dobrze. Utrzymuje on niskie temperatury procesora i pokonuje sporą konkurencję. Wyniki są wręcz podobne do niektórych AiO pracujących przy podobnych obrotach wentylatorów. Chłodzenie jest też przy tym stosunkowo ciche – może nie ma świetnej ciszy na maksymalnych obrotach, ale na pewno hałas nie będzie Wam przeszkadzał.

Warto więc wziąć pod uwagę zakup Deepcool AS500. Chłodzenie pozytywnie zaskoczyło mnie swoją wydajnością i uważam, że tak naprawdę nie ma o co się do niego przyczepić. Jeśli więc szukacie czegoś ciekawego w okolicach 300 zł to zdecydowanie warto rozważyć zakup testowanego chłodzenia.

Zdjęcia wykonałem za pomocą smartfona Oppo Reno 2.