WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Testy

Deliver Us The Moon – test ray tracingu i DLSS

Deliver Us The Moon to bardzo ciekawy tytuł, który dodatkowo przynosi ze sobą nowość – najnowszą implementację DLSS. Jak w grze wypadnie ta technologia w połączeniu z ray tarcingiem?

Nowa implementacja DLSS znalazła się w takich tytułach jak Control Wolfenstein: Youngblood i Deliver Us The Moon. Nvidia deklaruje, że ma ona zapewniać w tym ostatnim tytule płynną rozgrywkę z włączonym ray tracingiem w rozdzielczości 1080p i 1440p dla kart RTX 2060 i RTX 2060 SUPER. Poza tym ma nie być zbyt wiele różnic w jakości obrazu w stosunku do rozdzielczości natywnej z TAA. Jest to akurat spora zmiana, bowiem wcześniejsze testy wykazywały, że jakość obrazu przy włączonym DLSS nie jest najlepsza. Nvidia miała to poprawić i sprawić, że korzystanie z tej technologii będzie wreszcie miało sens.

Tak naprawdę mamy do czynienia z całkowicie nowym DLSS. W opcjach gier mamy do wyboru tryb jakość, balans i wydajność. Opcje te kontrolują rozdzielczość renderowania DLSS, dzięki czemu możemy wybrać zadowalającą nas funkcję. Wszystkie testy przeprowadziłem w tym trybie jakości, który najpewniej będzie wybierany przez większość z Was. Warto tutaj pamiętać, że wszelkie przyszłe tytuły oferujące DLSS będą korzystały już z nowej implementacji.

W grze prowadziłem też testy przy wyłączonym DLSS, ray tracingu i opcjach graficznych ustawionych na Epickie. Tak samo przy włączeniu ray tracingu ustawiałem go na Epickie. Pozwoliło to sprawdzić, jak poradzą sobie grafiki RTX przy najwyższych możliwych ustawieniach graficznych.

Czytaj też
Procesor
Intel Core i7-8700K @ 4,9 GHz
Chłodzenie
Fractal Design Celsius S24
Pasta
Noctua NT-H1
Płyta główna
Asus ROG Strix Z390-E Gaming
Pamięć RAM
Kingston Predator 4x 8 GB 3000 MHz
Dysk
AORUS NVMe Gen4 SSD 1 TB
Dysk
Samsung 970 Evo NVMe 1 TB
Zasilacz
FSP Aurum PT 1000W
Obudowa
SilentiumPC Signum SG7V TG
Monitor
Acer Predator XB271HU Abmiprz
Monitor
AOC G2868PQU
Spis treści:
PRZEJDŹ DO 2 STRONY: Testy w rozdzielczości 1920 x 1080
Pokaż cały spis treści
PRZEJDŹ DO 2 STRONY: Testy w rozdzielczości 1920 x 1080