WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Po godzinach

DeLorean wraca do produkcji

Niesamowita wiadomość dla wszystkich fanów “Powrotu do przyszłości”!. Kultowy samochód, rozsławiony właśnie przez ten film, wraca do produkcji. Dzięki ostatnim zmianom w prawie federalnym, zakład w Humble w Teksasie może na nowo zacząć tworzyć ten model auta. Będzie to jego pierwsza produkcja od 30 lat.


DeLorean był sławny w 1985, jednak nawet z pomocą filmu nie udało się dobrze sprzedać tego wyprzedzającego w jakiś sposób swoje czasy pojazdu. A fakt, że założyciel John DeLorean został aresztowany pod zarzutem handlu narkotykami, wcale nie pomagał i ostatecznie firma zbankrutowała.
Obecnie samochody są raczej ikonami, przedmiotami kolekcjonerskimi, szczególnie kiedy przerabia się je tak, by wyglądały jak wehikuły czasu. Jak udany będzie powrót ikonicznego auta oraz jak będzie ono wyglądało – to jeszcze się okaże. Czy zostanie ulepszone? Czy może zachowa swój pierwotny wygląd i specyfikację. Firma mówi, że ma zamiar użyć oryginalnych części, które były przechowywane przez lata. Ciekawe jest jak zamierzają je wykorzystać.

Wyprodukowane zostanie ok. 300 samochodów. Wejście na rynek zacznie się od jednej sztuki na miesiąc, ta liczba ma wzrosnąć do jednego auta na tydzień. Odnowienie samochodu ma kosztować 50 000 dolarów, a nowa sztuka 100 000. Pewnie niewiele osób będzie mogło sobie na to pozwolić, ale fakt, że być może kiedyś zobaczymy to auto na drodze jest naprawdę fajny.

[źródło i grafika: eteknix.com]