WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ

Deluxe Ski Jump 2 na Androidzie – legendarna gra trafia na smartfony

Deluxe Ski Jump 2 na Androidzie – legendarna gra trafia na smartfony

Prawie 20 lat od premiery na Androida trafia kultowa gra  Deluxe Ski Jump 2. W tego „Małysza” grali kiedyś chyba wszyscy, a teraz można wrócić do wspomnień w wersji mobilnej.

Deluxe Ski Jump 2 na Androidzie to powrót do czasów dzieciństwa

Na początek XXI wieku przypada tzw. „małyszomania”. Cała Polska żyła sukcesami Adama Małysza w skokach narciarskich. Stąd potoczna nazwa na wydaną w 2001 roku  Deluxe Ski Jump 2 – „Małysz”. Druga część gry znacznie rozbudowała jedynkę i to właśnie o niej pamiętamy najbardziej. W DSJ2 grało się na lekcjach informatyki i ze znajomymi w domu. Gierka była prosta, z oszczędną grafiką, ale dawała nam właśnie to, czego chcieliśmy, o czym dobitnie świadczy fakt, że żadna kolejna aż takiego sukcesu nie odniosła.

Czytaj też: Horizon Zero Dawn na GOGu. PlayStation podbija kolejne sklepy
Czytaj też: Wymagania sprzętowe Cyberpunk 2077. To może jednak konsola?
Czytaj też: Nowa wyspa w GTA Online! Wielki napad nadciąga

Teraz, po prawie dwudziestu latach gra trafia na Androida. Odpowiada za nią Jussi Koskela ze studia Mediamond, czyli twórca oryginału. DSJ2 zostało dostosowane do smartfonów, ale grafika pozostała taka sama. Gra została udostępniona za darmo, a jeśli nie chcecie oglądać reklam możecie zapłacić 12,99 zł za ich wyłączenie. Gra została już pobrana przeszło 50 tys. razy, a komentarze są w większości pozytywne, bo ludziom po prostu przypomina się dzieciństwo.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News