Denuvo na PS5. Gracze się wściekną jak spadnie choćby jeden 1 fps

denuvo na ps5

Zabezpieczenie antypirackie Denuvo teoretycznie robi dobre rzeczy, ale są tacy, którzy uważają, że zmniejsza płynność gier. A co robi Denuvo na PS5?

Denuvo na komputerach PC dba o to, aby dany tytuł nie został spiracony. Czasem technologia zadziała dobrze i gry nie można spiracić, a czasem zabezpieczenia padają po kilku godzinach. Największy problem tego wszystkiego? Istnieją dowody na to, że Denuvo wpływa na płynność gier.

Denuvo na PS5 ma inne zadanie

Czy Denuvo na PS5 też będzie oskarżane o spadki klatek na sekundę podczas rozgrywki? Takie komentarze na pewno się pojawią, choć firma w ogłoszonej współpracy informuje, że w przypadku konsoli PlayStation 5 (firma nie współpracuje z Microsoftem) nie chodzi o zabezpieczenia przed kopiowaniem gry.

Zadaniem Denuvo na PS5 jest udostępnienie deweloperom narzędzia Anti-Cheat, które ma dbać o to, że gracze w sieci nie będą oszukiwali podczas zabawy. Firma zapewnia, że ich technologia w żaden sposób nie wpływa na wydajność gier PS5.

Ciekawe kiedy gracze znajdą sposób na zbadanie tego stwierdzenia? Jeśli okaże się, że Denuvo wpływa na wydajność – może być zadyma w Internecie.