Po 24 godzinnym liczeniu głosów wydaje się, że inicjatywa Denver mająca na celu dekryminalizację grzybków halucynków została zaakceptowana. Z marginesem błędu mniejszym niż 2000 głosów miasto stanie się pierwszym w USA, które zaakceptuje tę kontrowersyjną substancję.

Nadzwyczajna inicjatywa była pierwszym publicznym referendum na temat grzybków halucynków w Stanach Zjednoczonych. Ustawa będzie dotyczyła miasta i hrabstwa Denver. Nie legalizuje ona posiadania grzybków halucynków, ale nadaje niski priorytet dla służb i zabrania wydawania pieniędzy na ich ściganie.

Czytaj też: Co spowodowało, że przodkowie ludzi stali się kanibalami?

Ostateczny wynik zostanie podany 16 maja, ale wstępne rezultaty pokazują sukces. Pod wieloma względami jest to jednak sukces tylko polityczny. W ciągu ostatnich trzech lat złapano tam zaledwie 11 osób, które posiadały tę substancję więc nie jest to jakiś wielki problem. Sukces ma jednak sprawić, że rozpocznie się ogólnokrajowa debata na temat grzybków halucynków.

Ostatnie badania pokazują, że substancja jest bardzo przydatna w leczeniu wielu chorób, w tym chorób psychicznych. Grzybki halucynki pozwolą w przyszłości na lepsze leczenie wielu schorzeń stąd tak ważne jest, aby były one legalne.

Czytaj też: Nowy Jork został zniszczony w ramach symulacji

Źródło: Newatlas

Spodobał Ci się ten artykuł? Podaj dalej!