WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Czy to design był problemem Galaxy Note 7?

Samsung zaliczył żenującą wpadkę z serią Galaxy Note 7. Ich telefony dosłownie wybuchały, a gdy zostały wymienione na nowe to działo się dokładnie to samo. Firma straciła na tym grube miliony a wszyscy oczekują z ciekawością na wyjaśnienie, dlaczego tak się działo, co poszło nie tak.

Z wyjaśnieniem przychodzi strona www.instrumental.ai. Autorka artykułu twierdzi, że przyczyną takiego stanu rzeczy był zbyt agresywny design, który wymusił użycie takiej a nie innej baterii.

Patrząc na wygląd, inżynierowie Samsunga ewidentnie próbowali zrównoważyć ryzyko super-agresywnego procesu produkcyjnego w celu zwiększenia wydajności wraz z próbami ochrony wewnętrznej.

Mniejsza bateria przy użyciu standardowych parametrów produkcyjnych była by rozwiązaniem problemów. Jednakże mniejsza bateria skróciła by czas pracy poniżej poziomu poprzednika, Note 5, a także największego konkurenta iPhone 7 Plus.

Co ciekawe analiza telefonów wykazała, że jeśli Note 7 nie wybuchnie to i tak będą występowały obrzęki baterii. Samsung chciał za dużo- najlepszy wygląd, czas pracy i wydajność. W tym wszystkim się zagubił i stworzył wadliwy produkt. Jak widać nie da się jeszcze uzyskać wszystkiego w jednym. Firma musi na przyszłość zapamiętać tą porażkę i jej przyczyny. Czasem warto zmniejszyć baterię albo zmienić design aby stworzyć działający produkt.

Źródło: http://www.eteknix.com/, https://www.instrumental.ai