WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Devil May Cry 5 drugą najlepszą premierą Capcomu na PC

W ubiegły piątek wszyscy czekający na Devil May Cry 5 mogli wreszcie oddać się rozgrywce, wywołując wspólnie szeroki uśmiech na twarzach zarządu studia. Okazało się bowiem, że DMC 5 jest drugą najlepszą premierą Capcomu na PC w historii.

Devil May Cry 5 na dwa dni po premierze doczekał się maksymalnej liczby 89000 graczy bawiących się jednocześnie, wpychając się nawet na listę 10 najczęściej granych tytułów Steam, gdzie piastuje obecnie 7 miejsce zaraz za Path of Exile, czy Warframe. To sprawia, że Capcom wszedł w ostatnich latach w istny złoty wiek po premierze Resident Evil 7, który popularnością musiał jednak ustąpić Resident Evil 2 remake i oczywiście Monster Hunter: World.

Metacritic dla DMC 5

To właśnie do tego ostatniego należy miano najlepszej premiery Capcomu na PC, bo w jednym momencie w Monster Hunter: World bawiło się ponad 300000 graczy. Do tego wyniku Devil May Cry 5 nawet się nie umywa, ale i tak odniósł sukces. To z kolei powinno dać firmie Capcom do myślenia, ponieważ tworzone przez nią gry nigdy nie były priorytetowe na platformę PC.

Czytaj też: Anthem najlepiej sprzedającą się grą lutego w PlayStation Store – kto na drugim miejscu?

Źródło: PCGamer, Steam