Reklama
aplikuj.pl

Gracze Diablo Immortal dostosują zabawę pod własne potrzeby

diablo immortal

Blizzard poinformował o funkcjach w Diablo Immortal, które pozwolą graczom lepiej bawić się w tej produkcji. Tytuł umożliwia dostosowanie wielu elementów, które mogą sprawiać niektórym graczom problemy.

Ułatwienia dostępu w Diablo Immortal

Dlaczego Blizzard umieszcza w Diablo Immortal wiele opcji dostosowywania rozgrywki? Firma tłumaczy to następującymi słowami

Wierzymy, że gry są dla wszystkich, niezależnie od możliwości graczy. Dlatego też zespół twórców Diablo Immortal pragnie dostarczyć wam rozrywkę, która dostępna jest dla każdego. Zależy nam na tym, by jak najwięcej graczy mogło doświadczać głównych elementów rozgrywki, a zarazem budować więzi z innymi fanami Diablo. Mamy nadzieję, że to połączenie funkcji pozwoli graczom dopasować rozgrywkę do swoich potrzeb.

Czytaj też: Godzilla, Joker oraz Morty w MultiVersus! Kolejny wyciek

Warto od razu dodać, że wszelkie ułatwienia dostępu, które mogą kojarzyć się z modyfikatorami rozgrywki przeznaczonymi dla osób niepełnosprawnych, wcale nie muszą być tak traktowane. Wiele z opcji, które znaleźć można w tych menusach jest warte do przejrzenia przez każdego gracza. Sam np. bardzo polubiłem dodawanie nieprzeźroczystego tła pod napisy czy opcje wyłączania części HUDu.

Jak można skonfigurować Diablo Immortal?

Oto kilka z przygotowanych przez Blizzarda funkcji ułatwień dostępu w Diablo Immortal:

Wsparcie kontrolera i zmiana funkcji przycisków

Możecie grać w Diablo Immortal przy użyciu kontrolera, zarówno na urządzaniach mobilnych, jak i PC. Gra powinna wykryć kontroler natychmiast po uruchomieniu. Przypisanie funkcji wielu przycisków – w tym tych związanych z umiejętnościami, czatem i nie tylko – można zmienić w zakładce kontrolera w menu ustawień.

Wolny kursor do nawigacji w IU

Podczas używania kontrolera przyciśnięcie strzałki w prawo na krzyżaku kierunkowym aktywuje domyślnie wolny kursor. Pozwala on na dostęp do interfejsów niezwiązanych z rozgrywką. Można zmienić przypisanie przycisku wolnego kursora w zakładce kontrolera w menu ustawień.

Transkrypcja czatu głosowego

Nie możecie używać czatu głosowego? Żaden problem! Skorzystajcie z transkrypcji czatu głosowego, by przekształcić wypowiedzi z czatu drużyny w tekst pisany. Sterowanie transkrypcją czatu głosowego towarzyszy funkcjom związanym ze sterowaniem czatem. Możecie więc włączać lub wyłączać tę opcję według potrzeb, gdy jesteście w drużynie.

Czytaj też: Kiedy ruszają serwery Diablo Immortal na PC? Blizzard szykuje się do premiery

Zamiana mowy na tekst

Większość współczesnych telefonów ma wbudowaną funkcje zamiany mowy na tekst. Chcieliśmy zapewnić to samo udogodnienie naszym graczom na PC. Opcję tę można włączyć w zakładce czatu w menu ustawień. Po jej włączeniu w oknie czatu pojawi się przycisk zamiany mowy na tekst, który pozwoli wam przekształcić wypowiedziane słowa w edytowalny tekst, a następnie wysłać go na wybrany kanał czatu.

Jasność świata gry

Sanktuarium bywa mrocznym miejscem. Możecie zwiększyć widoczność jego elementów poprzez zmianę poziomu jasności w zakładce Ekran w menu ustawień. Mamy nadzieję, że wkrótce do gry trafią dodatkowe opcje pozwalające na ustawienie większego kontrastu oraz przeznaczone dla osób z zaburzeniami rozpoznawania barw.