WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Dilly Plate, czyli robot w personelu Pizza Hut

Tym razem w grę nie wchodzi jakaś taśma produkcyjna, na której robot rozsypuje składniki na ciasto, a zwyczajny kelner. Dilly Plate zasilił właśnie ekipę w pizzerii Pizza Hut w Korei Południowej i choć stanowi wielką atrakcję, to jest okropnie leniwy.

Dilly Plate to robot stworzony przez firmę Woowa Brothers, która zasłynęła z Baedal Minjok (Delivery Nation), czyli aplikacji, w której mieszkańcy Korei Południowej mogą zamawiać jedzenie do domu. C-3PO nie jest jednak typowym wyobrażeniem śmiercionośnej maszyny. Można pomylić go nawet ze stolikiem, ponieważ brakuje mu rąk, czy nóg. Można więc go porównać do poruszającego się po lokalu talerza, na którym (już ci humanoidalni) kelnerzy wrzucają pizzę. Dilly Plate następnie dostarcza ją do stolika, ale klient i tak musi sam przenieść sobie na stół zamówienie. O ile to nie waży więcej, niż 22 kilogramy, które są maksymalną wagą, jaką udźwignie ten robot.

Niezbyt to wygodne i odchodzi od wyobrażeń robotycznego kelnera, ale lepsze to, niż nic. Jeśli sprawdzi się w tamtejszej placówce Pizza Hut, to prawdopodobnie stanie się stałym członkiem personelu, co dla Woowa Brothers będzie sporym osiągnięciem. Prawie tak dużym, jak robot Deli, który dostarcza jedzenie i zabiera zanieczyszczone naczynia ze stolików w dużych restauracjach. Według twórców takie akcje pokazują, jak ludzie mogą współpracować z nieco bardziej inteligentnymi robotami w swojej pracy.

Sztuczna inteligencja kopie tyłki profesjonalistom w DOTA 2

Źródło: Digitaltrends
Zdjęcia: Digitaltrends