WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ

Disney umożliwia zmianę dziecięcych wózków inwalidzkich w bajkowe pojazdy

Disney umożliwia zmianę dziecięcych wózków inwalidzkich w bajkowe pojazdy

Disney  stworzył serię kostiumów i specjalnych pokrowców na dziecięce wózki inwalidzkie, dzięki którym na przebierane imprezy dzieci będą mogły przybyć w bajkowym, magicznym pojeździe! Zobaczcie sami.

Magic Wheelchair jest organizacją charytatywną, która od lat zajmuje się tworzeniem specjalnych, fantastycznych kostiumów dla dzieci poruszających się na wózkach inwalidzkich. Chodzi im przede wszystkim o zacieranie podziałów i ułatwienie dzieciom niepełnosprawnym pełnego uczestnictwa w przebieranych imprezach typu Halloween. Teraz włączył się w to również Disney i choć za ich zestawy trzeba zapłacić, to trzeba przyznać, że ich oferta jest naprawdę magiczna!

Firma postanowiła stworzyć kostiumy nawiązujące do kilku ich popularnych bajek – Iniemamocnych, Toy Story i Kopciuszka. Rodzice mogą przebrać dziecko nie tylko za jednego z bajkowych bohaterów, ale również zmienić wózek inwalidzki w pojazd rodem z animacji. Oczywiście Magic Wheelchair już wcześniej się tym zajmowało, jednak z powodu charakteru organizacji, która polega przede wszystkim na darowiznach wykonanie tego typu „pokrowców” trwa wiele czasu i generuje wysokie koszty. Oferują jednak wiele niestandardowych kreacji, od myśliwców z Gwiezdnych Wojen do podróżującego w czasie DeLoreana. Brzmi to świetnie, prawda

Czytaj też: Wirtualna rzeczywistość pomoże dzieciom w znoszeniu bólu

Według informacji Disneyowskie pokrowce kosztują 50 dolarów, jednak są zdecydowanie łatwiejsze do zainstalowania, tańsze, a przy tym wykonane solidnie. Pokrowce na wózki wykonano zaś ze sztywnego filcu z nadrukowaną grafiką, a całość montuje się za pomocą plastikowych rurek, które zwiększają stabilność i wytrzymałość konstrukcji. Jeśli zaś chodzi o sposób przytwierdzania pokrowca do wózka, to montuje się go przy pomocy taśm na rzepy. Jedynym minusem jest fakt, że gdy zamontujemy całą konstrukcję utrudnione jest samodzielne poruszanie kołami i konieczna jest osoba, która będzie wózek pchała. Firma zadbała o to, by same stroje dla dzieci (kosztujące też 50 dolarów) były przystosowane do różnych wymagań ich użytkowników. Pomyślano o szerszych i dłuższych nogawkach, bardziej elastycznym materiale i specjalnych otworach z tyłu ułatwiających zarówno zakładanie jak i zdejmowanie. Ważne jest, że kostiumy wyposażono również w sprytnie zamaskowane otwory z przodu, które mogą pomieścić ewentualny sprzęt medyczny.

Trzeba przyznać, że to naprawdę wspaniała inicjatywa pozwalająca dzieciom w pełni cieszyć się z przebieranych imprez, a rodzicom oszczędzić wiele pracy, którą normalnie musieliby włożyć w wykonanie takiej konstrukcji. Oczywiście Disney nie jest pierwszą firmą, która zaangażowała się w tego typu inicjatywę. Zaś dorośli poruszający się na wózkach liczą, że wkrótce powstanie coś podobnego przystosowanego do większego rozmiaru wózka. W końcu każdy ma prawo poczuć się jak superbohater lub bajkowa księżniczka!

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News