WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

DJI postarało się o jakość HD w wyścigowych dronach

DJI ogłosiło niedawno premierę swojego nowego sprzętu z myślą o firmowych dronach do ich wyścigowego wydania FPV (First person View). Mowa oczywiście o goglach, które są na swój sposób rewolucyjne w tym segmencie, zapewniając jakość 720p (HD). 

Czytaj też: Globalne dostawy tabletów wzrosną w trzecim kwartale 2019 roku

Jeśli nie jesteście zaznajomieni z tym gadżetem, to już śpieszę z wyjaśnieniem. Operatorzy dronów często porzucają standardowy podgląd z kamery wbudowanej w kontroler na rzecz gogli, które wrzucają ich w wir wydarzeń, pozwalając lepiej ocenić perspektywę, czy prędkość. Obraz jest oczywiście streamowany w czasie rzeczywistym z kamery drona. Problem w tym, że do tej pory w produktach od wielkich firm górowała jakość 480p. Słaba, jak na dzisiejsze standardy.

Dlatego też DJI postanowił zaprezentować zestaw gogli i kontrolera za 929$ (same gogle kosztują 819$), które zapewniają operatorom transmisje w rozdzielczości 720p przy 120 klatkach na sekundę i bardzo niskich opóźnieniach. Są też w stanie nagrywać na bieżąco wideo w znacznie przystępniejszym 1080p i 60 klatkach na sekundę. Obsługuje ponadto osiem kanałów częstotliwości i oferuje podobno aż 4 kilometry zasięgu. W zestawie nie zabrakło oczywiście kamery połączonej z nadajnikiem/odbiornikiem.

Czytaj też: Xiaomi zaprezentuje gamepad dla Redmi K20

Źródło: New Atlas