WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Zobaczcie widok rodem z wojny, czyli wybuch w rosyjskim magazynie amunicji

Według TASS, rosyjskiej rządowej organizacji prasowej w Centrum Wsparcia Logistyki Centralnego Okręgu Wojskowego, a więc w okolicy syberyjskiego miasta Achinsk rozgorzała seria wybuchów, która doprowadziła do śmierci jednego żołnierza i ogromu strat. 

Czytaj też: Lot nad kanałem z deską odrzutową można uznać za zaliczony

Eksplozja była tak mocna, że nad miejscem wybuchu wyrósł charakterystyczny grzyb, aby chwilę później w odległości 13 kilometrów teren zalały odłamki. Wtedy to okna w pobliskim mieście doszczętnie popękały i w wyniku tego zostało rannych kolejnych 8 cywilów. Niewielu, patrząc na to, że ewakuacja dotyczyła kolejnych 11000, a przestrzeń powietrzna w pobliżu miejsca wybuchu była zamknięta dla ruchu lotniczego.

Incydent miał miejsce w magazynie amunicji, gdzie pracowali akurat żołnierze, zajmując się ładunkami miotającymi – workami wybuchowego paliwa pchanego za pociski artyleryjskie w haubicach i innych kawałkach artylerii. Oprócz ładunków miotających na terenie znajdowało się również 25000 pocisków artyleryjskich. Żołnierze przetrwali za sprawą schronu bombowego, ale zagrożenie zostało już raczej wyeliminowane. TASS doniósł, że pomimo dalszego pożaru nie doszło do kolejnych wybuchów. To sugeruje, że amunicja była stara lub przestarzała i była usuwana.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Вибухи на складах з боєприпасами дісталися й Росії. Вибух і пожежа сталися на артилерійському складі військової частини, що розташовується між Ачинськом і Назаровим. На цьому складі зберігалися близько 40 тисяч снарядів калібру 125 і 152 міліметри. Під час інциденту осколкові поранення отримали щонайменше чотири людини. Наразі відбувається евакуацію жителів всіх населених пунктів в радіусі 20 кілометрів. Очевидці, кажуть, що стовпи диму видно майже в усіх частинах Ачинська. Окрім того, через вибухи зруйновано кілька будинків #Achinsk #Россия #Russia #24канал

Post udostępniony przez 24 канал 📺 Офіційна сторінка (@24tv.ua)

Czytaj też: Zdjęcie z teleskopu Hubble’a pokazuje świecącą i obróconą galaktykę spiralną

Źródło: Popular Mechanics