Oto dlaczego Microsoft Flight Simulator nie jest dostępny w Chinach

microsoft flight simulator, chiny

Microsoft Flight Simulator jest hitem, którego Sony i Nintendo mogą zazdrościć. No i Chińczycy też.

Microsoft Flight Simulator podbił serca graczy i recenzentów. No, może nie wszyscy posiadacze gry na Steam są szczęśliwi, bo występują problemy z dodatkami, ale twórcy pracują nad poprawkami.

Tytuł Asobo jest dostępny na całym świecie za wyjątkiem jednego kraju. W Chinach oficjalnie Microsoft Flight Simulator nie jest dostępny. Państwo znane jest ze swoich ograniczeń, ale… co im przeszkadza w akurat tej produkcji?

Czytaj też: Data premiery oraz cena PS5 nie szokuje tak jak cena Xbox Series S

Okazuje się, że prawdopodobnie gra jeszcze nie przeszła procesu sprawdzania. Całość idzie wolno, ponieważ cenzorzy mają pewne zastrzeżenia. Do tego dochodzą problemy związane z licencjami oraz wydawcami i problem gotowy.

Wracając do cenzorów – co im podpadło? W grze można latać po całym świecie i problemem okazuje się to, że możemy też latać po… Chinach. Zdjęcia satelitarne w dobrej jakości mogą stanowić zagrożenie. Ale to jeszcze nic. Wiadomo jaka sprawa jest z Tajwanem i być może cenzorzy nie chcą wydzielania tego regionu od Chin. Co ciekawe – gracze w Chinach po prostu zmieniają region Microsoft Store i bez problemów pobierają tytuł.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News