Reklama
aplikuj.pl

Dlaczego warto uczyć się do matury z biologii i chemii na Więcej niż Matura?

kursy maturalne

Dlaczego warto uczyć się do matury z biologii i chemii na Więcej niż Matura? W 2023 roku na rynku edukacyjnym zadebiutowały nowatorskie kursy maturalne z Biologii i Chemii, stworzone przez ekipę „Więcej niż Matura”. To unikatowe propozycje, które warto bliżej poznać, ponieważ mogą one być odpowiedzią na wiele trudności, z którymi uczniowie zmaga się przygotowując do matury jak i zawierają w sobie wbudowane korepetycje.

Czym charakteryzują się kursy maturalne oferowane przez „Więcej niż Matura”?

Na początek przyjrzyjmy się metodologii nauczania proponowanej przez ten serwis. Jest to spersonalizowana forma edukacji, nastawiona na osiąganie znakomitych rezultatów, co potwierdza gwarancja satysfakcji serwisu. Gwarancja ta oznacza, że jeżeli uczestnik kursu nie osiągnie wyniku wyższego niż 75%, otrzyma zwrot wszystkich poniesionych kosztów. Jest to istotny atut, który z pewnością wyróżnia ten portal na tle konkurencji.

Proces edukacyjny na portalu zawiera w sobie cztery podstawowe komponenty – lekcje teoretyczne, lekcje zadaniowe, dodatkową pracę z zadaniami maturalnymi za pośrednictwem specjalnie przygotowanego modułu bazy zadań oraz wbudowane konsultacje w formie kontekstowych korepetycji.

whatnext.pl 2 - 835x445_.png

Jak wynika z powyższego, kursy oferowane przez „Więcej niż Matura” zastępują wszelkie inne sposoby przygotowania do egzaminu. Nie musisz inwestować w dodatkowe podręczniki, zbiory zadań czy korepetycje, ponieważ wszystko znajdziesz w jednym miejscu. W dodatku wszystkie te elementy są ze sobą zintegrowane, dzięki czemu możesz na przykład – po błędnym rozwiązaniu zadania, automatycznie przejść do części teoretycznej kursu, gdzie doczytasz to co potrzebujesz, by zrozumieć to zadania maturalne.

Dzięki zaawansowanej platformie e-learningowej, zawierającej cały materiał, zadania maturalne z wyjaśnieniami oraz pomoc dydaktyczną, nauka staje się bardziej systematyczna i przez to efektywna.. Nie musisz się obawiać, że coś Ci umknie lub że popełnisz błąd, którego nie zauważysz. Kontrola postępów w nauce zawsze pokaże Ci, gdzie jesteś i co jeszcze musisz zrobić. Możesz uczyć się z każdego miejsca, w każdym momencie, bez konieczności noszenia ze sobą stosów książek czy zbiorów zadań.

Wyróżnikiem kursów „Więcej niż Matura” jest także wbudowana baza zadań maturalnych. Jest to pionierskie rozwiązanie, które warto dokładnie przeanalizować, ponieważ może znacząco podnieść efektywność pracy z zadaniami maturalnymi. Baza zadań dla kursu maturalnego z Biologii jest największą tego rodzaju bazą w Polsce, zawierającą ponad 1000 zadań z biologii, każde z wyjaśnieniem. Daje możliwość rozwiązywania zadań w trzech trybach – samodzielnie, ze wskazówkami oraz wyjaśnieniem krok po kroku. W dodatku pozwala na monitorowanie statystyk rozwiązania zadań jak i szybkie i łatwe znalezienie dokładnie tych zadań jakich potrzebujesz. Dla przykładu, jeśli chcesz przetestować swoją wiedzę na temat np. budowy atomu lub błony komórkowej – to możesz kilkoma kliknięciami stworzyć zestaw zadań maturalnych, który będzie sprawdzał dokładnie ten zakres wiedzy.

Metoda nauczania portalu opiera się na wieloletnim doświadczeniu twórców, którzy od 2017 roku pomagają w przygotowaniu do egzaminów studentom medycyny i lekarzom. Kursy „Więcej niż LEK”, organizowane na siostrzanym portalu,  cieszą się wielką popularnością wśród studentów medycyny, a od 2023 roku autorzy zdecydował się rozszerzyć swoją ofertę o egzaminy maturalne i stworzyli portal Więcej niż Matura.

whatnext.pl - 835x445.png

Dlaczego kursy „Więcej niż Matura” są tak skuteczne?

Ponieważ są aktywną i spersonalizowaną formą uczenia się i w dodatku rozwiązują wiele problemów organizacyjnych, co prowadzi do znacznej oszczędności czasu i zwiększają przez to efektywność nauki. To, w połączeniu z wbudowanymi korepetycjami jest bardzo skuteczną metodą, zapewniając uczniowi indywidualny plan nauki i wsparcie nauczyciela w każdej chwili. Co więcej, dostęp do kursu z Biologii zaczyna się już od 129 zł miesięcznie, co jest równoznaczne z kosztem jednej godziny korepetycji.

Pierwsza edycja kursów „Więcej niż Matura” w latach 2022-2023 przyciągnęła ponad 400 uczestników, a średnia ocena kursów to 92/100 dla Biologii i 98/100 dla Chemii. 81% osób, które zrealizowały 100% planu, osiągnęło wyniki powyżej 75%, co kwalifikuje je na studia medyczne.

Jednak, jak podkreślają twórcy, to nie są kursy „na skróty”. Wysoka efektywność wiąże się z ogromem pracy wkładanej w naukę przez uczestników. Kurs, korepetytorzy i platforma pomagają, ale to uczestnik musi wykonać większość pracy. Sam kurs z Biologii zakłada naukę przez około 200 godzin, aby zrealizować całość teorii i rozwiązać samodzielnie przynajmniej 500 zadań maturalnych. Jest to tym bardziej znaczące, gdyż metodyka nauczania Więcej niż Matura, podobnie jak Więcej niż LEK w wersji dla studentów medycyny, opiera się na aktywnych metodach uczenia się. Oznacza to, że nie znajdziemy tam setek godzin nagrań wideo, gdyż są to bierne formy uczenia się, które charakteryzuje niska efektywność. W zamian za to autorzy proponują interaktywne prezentacje, pracę z systemem powtórek w formie fiszek, stałe konsultacje z egzaminatorami maturalnymi oraz moduł bazy zadań, który również w każdym momencie nauki wymaga aktywnego zaangażowania w naukę ze strony ucznia. To wszystko w połączeniu czyni metodykę nauczania Więcej niż Matura bardzo praktycznym podejściem, które skupione jest na osiąganiu zrozumienia i ćwiczenia umiejętności rozwiązywania zadań maturalnych.

Jeśli zdajemy maturę z Biologii lub Chemii warto zainteresować się tymi kursami, zwłaszcza że można je dostosować do własnych potrzeb, czy to na kilka miesięcy przed maturą, czy w celu skorzystania tylko z modułu bazy zadań maturalnych czy też długofalowej nauki nastawionej na osiągnięcie bardzo wysokiego rezultatu na maturze. Będzie to również bardzo ciekawa propozycja dla osób w edukacji domowej, gdyż kursy Więcej niż Matura organizują za ucznia całość nauki i pozwalają skupić się od razu na samej nauce. Ogromną zaletą tych kursów jest również ich plastyczność i cena, co powoduje, że można je łączyć z innymi formami nauki.

Więcej szczegółów na temat tego kursu znajdziesz na stronie twórców – Więcej niż Matura

Artykuł gościnny.