Reklama
aplikuj.pl

Trzecioosobowe DLC do Resident Evil Village w końcu ma datę premiery

resident evil village

Resident Evil Village wraz z Cyberpunk 2077 walczyło w kategorii, która gra później otrzyma dodatek fabularny? Dziś wiemy już, że polska gra wygra w tej konkurencji.

Resident Evil Village na Nintendo Switch

Podczas Nintendo Direct mogliśmy zapoznać się z kilkoma nowymi informacjami dotyczącymi premier gier. Jedną z informacji było to, że seria Resident Evil bardziej rozgaszcza się na Nintendo Switch. Konsola Ninny otrzyma:

  • Resident Evil 2 Remake
  • Resident Evil 3 Remake
  • Resident Evil 7 Biohazard
  • Resident Evil Village

Wszystkie wymienione produkcje pojawiają się na przenośnej konsolce za pośrednictwem chmury. Są to zatem wersje „cloud”, których nie ogracie bez dostępu do Internetu. Co Was czeka w najnowszym Resident Evil Village?

Oto survival horror, jakiego jeszcze nie było — ósma główna odsłona legendarnej serii Resident Evil, czyli Resident Evil Village.

Akcja dzieje się kilka lat po straszliwych wydarzeniach z uznanego przez krytyków Resident Evil 7 Biohazard. Zupełnie nowa opowieść rozpoczyna się, gdy Ethan Winters wraz z żoną Mią żyją sobie spokojnie w nowym miejscu, wolni od koszmaru przeszłości. Gdy budują wspólne życie, ponownie spada na nich tragedia

Czytaj też: State of Play już dzisiaj! Szansa na Resident Evil 4 czy Metal Gear Solid VR?

Deweloperzy z Capcomu wymieniają dwie główne cechy gry, ale jedna z nich wkrótce stanie się nieaktualna:

  • Akcja z perspektywy pierwszoosobowej — gracze wcielają się w Ethana Wintersa, by toczyć bezpośrednią walkę i uciekać w popłochu, widząc wszystko oczyma postaci.
  • Znane twarze i nowi wrogowie — Chris Redfield do tej pory był pozytywnym bohaterem serii, ale jego obecności w Resident Evil Village mogą towarzyszyć mroczne pobudki. Nowi wrogowie zamieszkujący zagadkową wioskę będą bez chwili odpoczynku polować na Ethana i utrudniać mu zrozumienie nowego koszmaru, w którym się znalazł.

Winter’s Expansion DLC do Resident Evil Village

Podczas Nintendo Direct ogłoszono również, iż 2 grudnia pojawi się w sprzedaży Winter’s Expansion DLC, czyli nowa fabularna zawartość do Resident Evil Village.

Czytaj też: Oto Call of Duty Next! Czego powinniśmy się spodziewać?

To, co jest jednak bardzo ciekawe w kwestii tego rozszerzenia to to, że przechodzić będzie je można w formie kamery trzecioosobowej. Co jeszcze ciekawsze – to samo dotyczy podstawowej przygody z Resident Evil Village.