Reklama
aplikuj.pl

Długo wyczekiwana funkcja zmierza do aplikacji WhatsApp

Użytkownicy aplikacji WhatsApp na Androida w końcu doczekali. W wersji beta odkryto funkcję, która pozwala na korzystanie na kilku urządzeniach.

WhatsApp wprowadza nową funkcję o nazwie Tryb towarzyszący dla wszystkich użytkowników

Użytkownicy wersji beta Androida, którzy korzystają z wersji 2.23.8.2 lub nowszej mogą już korzystać z trybu towarzyszącego, czyli funkcji, która umożliwia połączenie konta WhatsApp z innym smartfonem w celu łatwiejszego dostępu do czatów. Działa nawet wtedy, gdy główne urządzenie nie ma aktywnego połączenia z Internetem.

Dzięki temu będzie można zsynchronizować konta na kilku urządzeniach, a dokładniej – nawet na czterech na raz. By móc z funkcji korzystać, wystarczy na jednym z urządzeń otworzyć kod QR, który znajdziemy w Ustawieniach, w sekcji Połącz urządzenie. Na kolejnym urządzeniu musimy ten kod zeskanować i gotowe. Po tym można już bez przeszkód korzystać z WhatsAppa na obu sprzętach.

Na każdym dostajemy dostęp do wszystkich danych, takich jak połączenia czy historia czatów, bo są one automatycznie synchronizowane pomiędzy urządzeniami. Funkcja jest na razie w fazie testów, ale spodziewamy się, że zostanie udostępniona w wersji stabilnej w kolejnych tygodniach.