WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ

Do 2012 w Brazylii oglądano Netflixa na PS2 dzięki aplikacji na płycie

Do 2012 w Brazylii oglądano Netflixa na PS2 dzięki aplikacji na płycie

Wiedzieliście, że istniała opcja włączenia Netflixa na PS2? Jak doszło do takiej sytuacji?

Dziś większość osób w Polsce wie, co to jest Netflix. Do niedawna jednak aplikacja (czy jak to było jeszcze wcześniej – wypożyczalnia filmów) była tylko produktem, z którego Polacy nie mogli w pełni korzystać. Teraz jest zupełnie inaczej. Każdy nowy telewizor czy konsola ma aplikację Netfliksa, na której szybko się logujemy i zaczynami oglądanie. A jak wyglądało to przed wejściem do Polski?

Czytaj też: Kierowca grał w Pokemon GO na ośmiu telefonach na raz

Netflix był również dostępny na Xboksie 360, PlayStation 3 oraz Nintendo Wii. Co ciekawe, Microsoft miał umowę z Netliksem, dzięki której aplikacja dostępna była do pobrania tylko na Xboksa 360. Posiadacze PlayStation 3 i Nintendo Wii musieli zamówić specjalny dysk z aplikacją, która umożliwiała streamowanie serialów.

To, co jednak zaskakuje nawet Amerykanów to, to, że Netflix był dostępny również na… PlayStation 2. W Brazylii dostępne były do kupienia dyski z programem i jeśli PS2 było podłączone do sieci – można było oglądać na niej wszystko co firma oferowała. Oficjalne wsparcie zakończyło się dopiero w 2012 roku, ale niektórym udało się obejść blokady i dalej oglądać nowe seriale na leciwej konsoli. Wersja dla Brazylii na PS2 powstała prawdopodobnie dlatego, że w tym kraju występuje zaskakujące zjawisko – sporo graczy z tego kraju zawsze kupują sprzęt, który jest jedną generację do tyłu.

Czytaj też: Nowe studia Xbox będą robiły też gry na inne platformy

Źródło: kotaku.com