Reklama
aplikuj.pl

Do czego służy AirTag? Kolejny praktyczny gadżet Apple

Do czego służy AirTag

Producent zachęca do niego słowami “Porzuć zgubne nawyki”. Jest maleńki, lecz ultrainteligentny. Czym jest AirTag i w jaki sposób pomaga w codziennym życiu?

Co to jest Apple AirTag?

Premiera Apple AirTag miała miejsce w 2021 roku, wzbudzając niemałą ciekawość jako zupełnie nowy gadżet marki. Obecnie można go nabyć u Apple Premium Partnera – w sklepie iSpot (https://ispot.pl/airtag). Do czego służy to metalowe urządzenie, kształtem przypominające krążek lub pestkę, stworzone przez prestiżowego producenta urządzeń mobilnych?

Apple od dłuższego czasu stawia na bezpieczeństwo – zarówno użytkowników, jak i samych urządzeń. W produktach marki znajdziemy szereg rozwiązań chroniących sprzęt przed uszkodzeniem, wprowadzanych z myślą o niezawodności i najwyższym zadowoleniu klientów. Wiele nowych modeli jest wyposażone w funkcje bezpieczeństwa, takie jak np. wykrywanie wypadków. Zaprojektowanie Air Taga to kolejny krok naprzód. 

Za pomocą technologii Apple możemy namierzać dowolne przedmioty, które postanowimy oznaczyć. Niewielkie akcesorium pozwala na szybkie znajdowanie wartościowych rzeczy, do których jest przymocowane. Jest praktycznym lokalizatorem, dzięki któremu możemy monitorować właściwie wszystko.

Inteligentny gadżet Apple AirTag przypomina pastylkę o średnicy 3,2 cm. Waży zaledwie 11 g. Kompaktowe gabaryty pozwalają na bezproblemowe dołączenie go do portfela, kluczy, dokumentów – wszystkiego, czego zdarza nam się gorączkowo szukać. Apple podsuwa rozwiązanie, o którym świadomie lub podświadomie marzy wielu z nas. 

Jak działa AirTag?

Ten niewielki gadżet opiera się na powszechnie znanej technologii – emituje sygnał Bluetooth. To doskonały prezent dla każdego, komu zdarza się stresować szukaniem kluczy lub portfela. W apce możemy uruchomić dźwięk, który wydobędzie się ze wbudowanego w urządzeniu głośnika. 

Jeśli zostawimy coś w miejscu publicznym, Apple połączy miliony swoich urządzeń na świecie, by pomóc w poszukiwaniach. Urządzenia znajdujące się w pobliżu i należące do sieci “Znajdź mój” wychwytują sygnał Bluetooth i przesyłają informację do chmury iCloud. Po otwarciu aplikacji “Znajdź” widzimy położenie naszego AirTaga na mapie. 

Czy to jest bezpieczne? Aby chronić prywatność, sygnał Bluetooth emitowany przez urządzenie jest zabezpieczony, a cały proces – anonimowy i szyfrowany. Nikt oprócz użytkownika nie może dowiedzieć się, gdzie znajduje się jego AirTag. Nawet Apple nie otrzymuje takich informacji, ponieważ są anonimowe, a dane i historia lokalizacji nie są przechowywane.

W jaki sposób przyczepić Air Tag? Akcesoria

Samego AirTaga możesz kupić pojedynczo lub w zestawach – kilka sztuk z pewnością przyda się w życiu codziennym. Można wsunąć go do kieszonki, ale najwygodniejsze jest korzystanie ze specjalnie zaprojektowanych uchwytów, pasków i breloków. 

Dwie najpopularniejsze możliwości to pasek i brelok. Oba idealnie przylegają do urządzenia, aby zapewnić bezpieczeństwo mocowania. Pasek świetnie sprawdza się np. przy torbach, natomiast brelok przy kluczach itd. Solidne zapięcia i płaskie kółka dbają o to, by inteligentny znacznik pozostał na miejscu.

AirTag można też przymocować do roweru! Korzystając z uchwytu rowerowego, łatwo i bezpiecznie umieścimy go na ramie. To doskonała ochrona antykradzieżowa. W przypadku nieprzyjemnej sytuacji możliwe jest błyskawiczne namierzenie roweru i złodzieja.

Wszystkie zalety znacznika AirTag

Oprócz inteligentnego działania AirTag cechuje się długą żywotnością, wydajnością i prostotą użytkowania. Pobiera niewiele energii i danych komórkowych. Klasa IP67 potwierdza jego odporność na zachlapania, wodę i pył.

Marka Apple zaangażowana jest w ochronę środowiska, więc również w konstrukcji tego produktu są uwzględnione proekologiczne rozwiązania. Dzięki nim Air Tag ma mniejszy wpływ na środowisko naturalne. Są to: eliminacja rtęci, BFR, PCW i berylu oraz wykorzystanie cyny z recyklingu w lutach na płycie głównej.

Ten mały dysk to zaawansowany sprzęt lokalizujący, który pozwala na znalezienie zagubionych kluczy, portfela lub teczki z dokumentami; pomoże w namierzeniu walizki w podróży lub skradzionego wartościowego przedmiotu. Warto przyczepić Apple AirTag do najważniejszych rzeczy używanych na co dzień lub stosować je w zależności od zapotrzebowania, np. podczas wyjazdu czy spaceru z psem. Spodoba się nie tylko zapominalskim, ale każdemu, kto żyje aktywnie.

Nigdy więcej nie zgubisz kluczy! Poznaj Apple AirTag

Kto z nas nie doświadczył stresu związanego z gorączkowym poszukiwaniem kluczy przed wyjściem z domu? Klucze, portfel, ważne dokumenty… Jeśli kiedykolwiek marzyłeś o tym, aby móc szybko je zlokalizować, powstał gadżet idealny dla Ciebie. AirTag od marki Apple – bo o nim mowa – sprawdzi się również jako zabezpieczenie przed kradzieżą lub pomoc w nadzorowaniu czworonożnego przyjaciela. Poznaj jego możliwości.

Zlokalizuj przedmioty użytku codziennego z AirTag

Marka Apple wychodzi naprzeciw potrzebom współczesnego człowieka. W pośpiechu, w nadmiarze informacji i zadań trudno jest zapanować nad wszystkim. Co powiesz na możliwość zlokalizowania ważnych dla Ciebie przedmiotów w taki sam sposób, jak robisz to w nawigacji samochodowej? AirTag to odpowiedź, która jest na rynku od 2021 roku. Ultranowoczesne rozwiązanie dostępne dla niemal każdego użytkownika iPhone’a może wprowadzić do Twojego życia więcej spokoju.

Wybierz przedmiot lub przedmioty codziennego użytku, które sprawiają największy problem. Dla mnóstwa osób są to klucze do mieszkania lub do auta. A może cały pęk kluczy? Przymocuj do nich AirTag przy pomocy dedykowanego breloka, aby zaoszczędzić sobie niepotrzebnych emocji. Innym przydatnym akcesorium jest pasek Apple, który bezpiecznie mocuje znacznik np. do torby lub plecaka. 

Portfel? Teczka? Walizka? Jeśli miewasz problemy z namierzeniem tych rzeczy, do każdej z nich dołącz Air Tag. Ten niewielki i lekki gadżet w połączeniu ze smartfonem Apple uprzyjemni Ci codzienne funkcjonowanie.

Urządzenie działa dzięki sygnałowi Bluetooth. Ma też wbudowany głośnik, dlatego podczas poszukiwań możesz łatwo znaleźć zgubę. Najnowsze iPhone’y udostępniają funkcję “Znajdowanie dokładne”, która poprowadzi Cię prosto do niej: sprawdź, ile kroków i w którym kierunku powinieneś wykonać.

Zabezpiecz wartościowy sprzęt przed kradzieżą lub zgubieniem

Szukanie ważnych drobiazgów podręcznych to jedno. Czy stworzony przez Apple AirTag działa również na większych przestrzeniach? Mamy dobrą wiadomość!

Sygnał emitowany przez ten mały krążek będzie wykrywany przez wszystkie pobliskie urządzenia, które należą do sieci usługi “Znajdź mój”. Przesyłają informacje do chmury, która łączy się z apką “Znajdź”. Choć proces jest skuteczny, jest też całkowicie bezpieczny. Przebiega anonimowo, bez przechowywania danych w pamięci. 

Jak dowiesz się, gdzie jest Twój AirTag? Po otwarciu apki zobaczysz go na mapie. Jak możesz wykorzystywać tę funkcję? Zawsze, gdy zostawisz coś wartościowego w miejscu publicznym, np. na siłowni, w sklepie lub na plaży. Oczywiście tylko wtedy, gdy przypiąłeś do przedmiotu swojego AirTaga.

W ten sposób możesz też zabezpieczyć swój rower lub inny sprzęt. W tym celu na stronie iSpot znajdziesz nawet specjalne uchwyty, które dyskretnie przechowują inteligentne urządzenie od Apple. Znaczniki są odporne na zachlapania i pył, więc sprawdzą się w każdych warunkach.

Jeden Air Tag – wiele możliwości

Produkty Apple służą rozrywce i pracy, ale także podnoszeniu poziomu komfortu i bezpieczeństwa. Posiadanie kilku osobistych lokalizatorów pozwala na zachowanie porządku dnia codziennego i zabezpieczenie mienia w wyjątkowych sytuacjach, np. walizki w podróży. Wypróbuj jeden lub kup je w zestawie i “pozostaw zgubne nawyki”.

Artykuł partnera.