Doctor Strange in the Multiverse of Madness traci reżysera. Dlaczego Scott Derrickson odchodzi?

Doctor Strange in the Multiverse of Madness, premiera Doctor Strange in the Multiverse of Madness, Doctor Strange 2, Scott Derrickson, Kevin Feige, Marvel, MCU

Scott Derrickson zrezygnował z funkcji reżysera filmu Doctor Strange in the Multiverse of Madness. Co było powodem takiej decyzji i czy spowoduje to opóźnienie premiery?

Doctor Strange in the Multiverse of Madness traci reżysera

Tę smutną wiadomość wyjawił sam reżyser, choć wcześniej zrobiło to już Variety. Przyczyną rozstania z krzesełkiem reżysera filmu Doctor Strange in the Multiverse of Madness są, podobno, „niemożliwe do pogodzenia różnice w wizji artystycznej”. Co ciekawe, Derrickson nie opuszcza projektu i zamiast reżyserem, będzie teraz producentem wykonawczym.

Przypuszcza się, że te różne wizje odnosiły się do faktu, że Derrickson chciał w Doktorze Strange’u zawrzeć więcej elementów grozy. Kevin Feige i reszta, uznała jednak, że to nieodpowiednie dla młodych widzów, a jak wiemy, Marvel zdecydowanie tego nie chce. Oczywiście to tylko jeden z domniemanych powodów i równie dobrze może okazać się nieprawdą.

Najbardziej interesuje nas jednak to, czy brak reżysera w jakiś sposób opóźni premierę filmu Doctor Strange in the Multiverse of Madness. Zwłaszcza, że planowo zdjęcia miały ruszyć już w maju.

Premiera Doctor Strange in the Multiverse of Madness zapowiedziana jest na 7 maja 2021 roku.